Originální název: Zapisky sovětskovo oficera II

Naše vojsko - 2010
ISBN: 978-80-206-1156-7

Naše vojsko (2010) 978-80-206-1156-7 332
Naše vojsko (1951) 347

Oděské předmostí je pokračováním knihy Psáno na tanku. Autor zde vypravuje o téměř sedmdesátidenní obraně města Oděsy u jehož bran byla svedena jedna z prvních bitev druhé světové války, která rozbila mýtus o bleskovém obsazení Sovětského svazu. Oděsa byla Němci nejprve bombardována a i přes její obranu byla 16. října 1941 po ústupu sovětských vojsk na Krym obsazena německou armádou. Rudá armáda pod vedením oděského rodáka Rodina Malinovského město 10. dubna 1944 získala plně nazpět. (Založil/a: Antonín)

G. I. Peněžko G. I. Peněžko

Týpa
  8. 11. 2016, 20:58
Nevím,ale myslím si,že tahle kniha není špatná.Hlavně pasáže o opravách tanků a obětavosti lidí.V Oděse jsem byl v místním muzeu a podle toho co jsem viděl je i kniha pravdivá.Možná má archaický styl,ale to mají i Tři mušketýři a další historické knihy.
Pjotr
  29. 3. 2012, 19:36
Zdravím, tak tomuto se vyhněte obloukem. Opět reedici nakladatelství Naše vojsko z 50-tých let jako v případě Psáno na tanku!!! Soudruzi čtěte, ostatní klidně spěte. Se sebezapřením jsem protrpěl asi třicet stran, dál to nešlo, nejsem masochista.