Originální název: The Mysterious Affair at Styles

Knižní klub - 2015
ISBN: 978-80-242-4730-4

Knižní klub (2015) 978-80-242-4730-4 224
Knižní klub (2001) 80-242-0510-6 221

Když za podivných okolností umírá křehká stará paní Inglethorpová, podezření, že byla otrávená, se brzy mění na skutečnost. Kdo je ale vrahem? Manžel Alfréd? Nevlastní syn John Cavendish? Jeho krásná tajemná žena Mary? Rodinný lékař? Je motivem láska, nenávist, žárlivost, touha po dědictví, nebo dokonce špionáž? Hercule Poirot se svým typických belgickým šarmem rozplétá předivo vzájemných vztahů obyvatel ospalého panství v Essexu, hledá stopy pečlivě - a možná až příliš pečlivě - odstraněné, odhaluje stopy nastrčené a prověřuje alibi jednotlivých podezřelých, dokud nepřijde na kloub rafinovanému, chladnokrevně provedenému plánu a neodhalí veřejnosti skutečného vraha.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

vladislaus
  6. 2. 2012, 15:33
Je to první případ Poirota po usídlení v Anglii, ale kniha mne zklamala. Byla nudná a vysvětlení a provedení vraždy mi připadlo komplikované.
janeicka
  22. 2. 2014, 11:26
První příběh z pera Agathy Christie rozhodně nezklamal, samozřejmě že později napsala ještě lepší díla a zápletky. Rozhodně jsem se u čtení nenudila, jen mi bylo líto Hastingse, když vůbec nechápal Poirotovy myšlenkové pochody a jeho jednání :-D
Rames
  28. 12. 2012, 14:21
Obsahuje spoiler spoiler Hercule vyšetřuje vraždu paní Inglethorpové. Od první chvíle podezíráme nesympatického a nevlastními dětmi nenáviděného manžela zavražděné. A přes všechna jeho alibi s překvapením zjišťujeme že vrahem je skutečně on !!!
Peter.Melon
  26. 6. 2012, 9:24
Souhlasím s uživatelem Lefger.Mám stejný názor.Poirotovo první dobrodružství se povedlo.Stojí určitě za přečtení.
Buřinka
  20. 9. 2016, 11:08
Další ze známějších detektivek A. Christie. Je to jedno z jejích prvních děl a jako jednu z prvních jsem ji i četla. Hercule Poirot zde spolu s Hastingsem (filmový představitel Hugh Fraser podle mě zcela splňuje roli anglického gentlemana) zcela nenápadně (dalo by se říct "jen tak mezi řečí") "rozehrává" svůj hon za spravedlností... Je to jedna z knih, kterou můžete přečíst vícekrát a znovu budete mít ten stejný zážitek jako když jste ji četl (a) poprvé.
Bifftekk
  28. 1. 2015, 20:38
První kniha v níž se objevil náš maličký, obtloustlý, šarmantní, puntičkářský Belgičan. Kniha se skvěle četla a atmosféra venkovského sídla byla dokonalá. Hercule mi ukázal, že nepodstatné detaily se můžou stát podstatné! Tirer mon chapeau, monsieur Poirot.
Lefger
  15. 2. 2012, 9:45
První případ Poirota byl dobrý. Četl se celkem rychle a líbil se mi. Jen jsem se občas ztrácela ve jménech, kterých bylo moc. Oceňuji, že seriálové zpracování se celkem i shoduje s knihou protože kniha je opravdu báječná a stojí za přečtení.
Markoman
  3. 9. 2012, 10:08
Tuto knihu řadím mezi ty typické detektivky. Ani mi to tak moc nesedělo k Poirotovi, hledá stopy, myslím ve smyslu ohlé stéblo trávy a otisky prstů. Právě to se mi zdálo poněkud nezvyklé k Poirotovskému postupu vyšetřování zločinu.