1001 dnů, které otřásly světem

Originální název: 1001 days that shaped the world

Fortuna Libri - 2009
ISBN: 978-80-7321-451-7

Fortuna Libri (2009) 978-80-7321-451-7 960

Po celý den, každý den a všude na světě se dějí věci. Lidé kupují a prodávají, budují a ničí, bojují a vyjednávají, žijí a umírají, a to vše ve velkém i malém a každá akce je osobitou událostí. A většinou nepostřehnutelně, ale někdy i dramaticky se svět poněkud změní. Každý den lidé všude na světě pohlížejí na tuto chaotickou masu událostí a snaží se podat o některých z nich zprávy, vytvářet z nich vzorce, stanovit, které jsou hodně důležité a které méně. Dívají se na ten propletenec událostí a pokoušejí se zjistit nebo jim dodat smysl, vytvořit z nich příběhy, přilákat k nim pozornost druhých, pro něž by mohly být zajímavé. Jedním z výsledků je denní tisk nebo zpravodajské vysílání, které uspořádávají, vyzdvihují a vysvětlují drobný zlomek věcí, k nimž dochází, aby informovaly, vychovávaly nebo bavily nás ostatní. (Založil/a: Antonín)