Hrůza padá na seržanty

Hrůza padá na seržanty

Naše vojsko - 2011
ISBN: 9788020611819

Naše vojsko (2011) 9788020611819 264

Will Stockdale, chlapec ze zapadlé farmy v Georgii, připomíná našeho dobrého vojáka Švejka v americkém vydání. Jeho kariéra v letectvu Spojených států je sérií komických situací a malérů pro všechny kolem, nejvíce pro seržanta Kinga. Naprostá bezelstnost chlapce, který rostl v panenské přírodě jen se zálesáckým otcem a ne zvládl umění hladce se pohybovat mezi lidmi, je hrází, o niž se rozbíjejí všechny malichernosti, intriky a podlosti. Autor, zkušený americký voják a proslulý spisovatel, nechal Williho vyprávět jeho osudy osobně, plynulým tokem hovorové mluvy, která sice nejiskří brilantními obraty a gramaticky by propadla, ale zato má půvab v naprosté bezprostřednosti a zemitém lidovém vtipu. Knížka vyšla v USA mnohokrát. (Založil/a: allllllllll)

Mac Hyman Mac Hyman
*25. 8. 1923 - †17. 7. 1963

Gallienus
  30. 10. 2015, 13:16
Nenáročné čtení pro zasmání, hlavní hrdina Will ač je trochu jednoduchý proplouvá vojenskou službou a životem bez klopýtnutí... Má oblíbená scéna je kulečníková partie, ta se velmi povedla, musím trochu litovat, že jsem knihu neviděl zfilmovanou, protože tuhle část bych si na plátně užil... Vidět protáhlé obličeje Willových druhů, jak jejich plán na snadné zbohatnutí obrací v trosky, opravdu stojí zato.
Badger
  14. 5. 2015, 15:42
Tuhle knihu jsem koupil přesně za 19,- a moc jsem od ní nečekal.Je psaná hovorovou mluvou,na čtení jednoduch,taková odpočinková věc.
Avšak už při prvním čtení jsem se smál a to i opravdu nahlas což jsem si uvědomil jak já tak možná někdy i okolí.
Jistě doporučuji-JE TO FAKT ZÁBAVNÉ ČTENÍ !!
Dexter94
  2. 1. 2015, 13:38
Můžu říct, že tohle byla knížka u které jsem se několikrát opravdu řehtal - a mohu říct, že se mi to u knihy stává opravdu zřídka. Rozhodně stojí za přečtení.