Křik neviditelných pávů

ISBN: 80-7217-227-1

Jota (2003) 80-7217-227-1 532
Jota (2002)
Jota (1997)

Poutavý román autorky historických fresek, které jsou tak barvité a čtivé, že čtenář ani nepomyslí na to, že je prostřednictvím dramatického a vášnivého příběhu poučován o historii a dějinách. Tentokrát si za hrdinu zvolila autorka opět autentickou historickou osobnost, římského vojevůdce Atilia Regula, který vzpomíná na svou lásku ke karthaginské dívce Olmaaně, k rodině, ženě Marcii a dětem, na své přátele i protivníky, filozofy a politiky. Děj se odehrává v době první války mezi Římem a Karthágem a zahrnuje celou polovinu třetího století před naším letopočtem. (Založil/a: Thingol)

Ariko
  13. 9. 2014, 17:55
Mno..... moje sestra o téhle knížce tak dlouho básnila, až jsem se rozhodla jí taky přečíst. ALE! Spíš jsem jí dočetla jen z nutnosti, aby mi nakonec sestra neřekla, že konec byl nejlepší :)
kamilka007
  2. 8. 2011, 12:13
Po Není římského lidu další "loukotkovka", kterou budu číst ještě několikrát. Už teď se těším, jak ji za pár let doporučím svojí dceři. :) Nádherná!