Archeologie

Originální název: Archaeologica

Fortuna Libri - 2010
ISBN: 978-80-7321-434-0

Fortuna Libri (2010) 978-80-7321-434-0 400

Knihu napsal mezinárodní tým archeologů, historiků a kulturních antropologů. Obsahuje nejnovější nálezy z celého světa. Popisuje přes 150 nalezišť z více než 50 zemí. Naleziště pokrývají širokou paletu lidských dějin od prvního výskytu člověka v Africe před třemi miliony let až po opevněné osady Maorů na Novém Zélandu z 15. století n.l. Obsahuje podrobný úvod do historie a technik archeologie i obsáhlý slovníček a rejstřík. Je ilustrována více než 550 obrázky artefaktů, maleb, skulptur, rytin, reliefů a fotografií nalezišť. Mapy ukazují umístění nalezišť, historické oblasti, pohyby národů a rozsah civilizací. (Založil/a: Antonín)

Aedeen Cremin Aedeen Cremin
*??.??.1940

agent_R.M.
  3. 10. 2015, 17:54
Opravdu velice zajímavá publikace, vysvětlující celkově danou problematiku oboru a samozřejmě nádherné fotografie světových archeologických nalezištích s důležitými informacemi o daném problému... Od zakoupení jí mám pořád na stole,protože tohle je kniha která jen tak neleží ladem k knihovně ale ke které se člověk neustále vrací....