Pijou mi krev, aneb upírkou na vlastní nebezpečí

Pijou mi krev, aneb upírkou na vlastní nebezpečí Originální název: Sucks to be me

Alpress - 2010
ISBN: 978-80-7362-860-4

Alpress (2010) 978-80-7362-860-4 216

Mina vyrůstá ve zdánlivě normální rodině. Její rodiče chodí do práce, na nákupy, platí účty a sledují televizní zprávy jako jiní. Ale přece je na nich něco zvláštního – přejí si, aby byla Mina mrtvá, tedy spíš neživá. Rodiče jsou totiž upíři a Mina dostane měsíc na rozmyšlenou, jestli chce opustit kamarádky z nudné střední školy a přejít na upírskou akademii. (Založil/a: SabusQa)

Kimberly Pauley Kimberly Pauley
*1973

Lucianna
  20. 8. 2015, 22:20
Musím přiznat, že knihu jsem našla namátkově v knihovně a vůbec jsem nevěděla, o čem je, kromě toho, že je o upírech. (To mě taky zaujalo na prvním místě.). Tak jsem si řekla, proč ne a vzala si ji domů spolu s dalšími x knihami. Dostala jsem se k ní až něco po měsíci a měla jsem u sebe oba díly. Je to skvělá oddechová kniha o tom, jak se blíží proměna v upíra a taky tam jsou klasické pubertální problémy. Musím uznat, že místy to bylo fakt nudné, ale ne moc dlouho a za to jsem vděčná. Děj rychle plyne a máte knihu přečtenou za pár hodin.
Nikk
  18. 4. 2012, 14:57
Místy hrozně kýčovité a stejně tak působilo i vysvětlování, co je mýtus a co ne. A jde vidět, že autorka nemá vůbec ponětí, co gotik znamená. Ke všemu sama má na obalu dívku (pravděpodobně má působit jako Mina), která jakoby říkala: "Já jsem gotik."
simik1616
  15. 2. 2013, 17:23
mě se tato knížka líbila, přišla mi vtipná, čtivá a ikdyž mi tam občas něco nesedlo, přišlo mi to originální- nebo aspon v měřítku originalosti příběhů o upírech. Jako oddechvka je to dokonalý :))