Čarodějové

Čarodějové Originální název: Wizards: Magical Tales from the Masters of Modern Fantasy

Triton - 2009
ISBN: 978-88-07-38731-9

Triton (2009) 978-88-07-38731-9 440

MAGICKÉ PŘÍBĚHY MISTRŮ MODERNÍ FANTASY

Dosud nepublikované povídky mnoha úspěšných a uznávaných spisovatelů žánru fantasy. Přehlídka čarodějů nejen literárních, ale i autorských, každý z nich vás okouzlí svým jedinečným způsobem v celkem osmnácti příbězích.

Po celé věky zanechávají čarodějové výraznou stopu v lidské kultuře – od tajemných duchovních vůdců pradávných kmenů až po oblíbené postavy celosvětově úspěšných filmů. Vysoké hubené muže ve špičatých kloboucích najdete snad jen v humorných příbězích i spolu s jejich kouzly, která provádějí pouhým mávnutím hůlky. Praví čarodějové jsou mnohem nenápadnější a s magií zacházejí mnohem úsporněji a rafinovaněji. V rukou současných fantastů dokážou upoutat pozornost čtenářů a získat si jejich srdce.

Skvělé povídky od Neila Gaimana, Gartha Nixe, Eoina Colfera, Tada Williamse, Patricie A. McKillipové, Petera S. Beagla, Nancy Kressové, Jeffreyho Forda, Terryho Bissona, Genea Wolfa, Orsona Scotta Carda a mnohých dalších v úžasné nové antologii. (Založil/a: Miya)

Skřítek
  4. 3. 2013, 8:50
Pokud je v knize soubor toho nejlepšího, pak jsem zklamaná. Očekávaná virtuozita kouzel se nekonala. Většina povídek tak nějak vyšumí do ztracena a kniha se zavírá s lhostejností a soustředěním na něco jiného. Tato povídková sbírka mne zkrátka nijak neoslovila, snad jen Otec hor, který na mne působil stejným efektem, jako kdysi Tkáč iluzí. Skvělý nápad i dramatičnost, tuto povídku bych hodnotila třemi hvězdičkami. Váhám, zda dát knize šanci a lepší hodnocení, ne, nedám, i když jsem jejím vlastníkem, tak doposud není přečtená, některé povídky mne absolutně znechutily.