Kameny bolesti

Originální název: Mal di pietre

Paseka - 2010
ISBN: 978-80-7432-066-8

Paseka (2010) 978-80-7432-066-8 110

Útlý román Mileny Agusové zasazený do prostředí italské Sardinie v období od čtyřicátých let minulého století do současnosti získal doma i v zahraničí řadu literárních cen, vyvolal nesmírný čtenářský zájem a vyšel nebo se připravuje k vydání v dalších šestnácti jazycích. Jeho vypravěčka v něm líčí osudy černé ovce i obětního beránka rodiny, "bláznivé babičky", která odmalička touží po "té nejdůležitější věci na světě" - lásce. Živě a se smyslem pro humor podané líčení nezapomíná ani na další členy rodiny a tok historie poznamenávající jejich životy, jeho hlavní motiv však jako by tvořila babiččina víra, že naše životy mají smysl jen díky "té nejdůležitější věci na světě". (Založil/a: Antonín)

Milena Agus Milena Agus
*1959

Peetuliska
  4. 5. 2014, 22:54
Kniha se zabývá osudem třech generací v jedné italské rodině. Kniha na mě působí velice lacině, myslím, že i odpočinková četba může mít nějakou úroveň, rozhodně netoužím si toto přečíst ještě jednou. Zbytečně vás to připraví o 2 hodiny času.
dun
  26. 8. 2014, 12:36
Překrásný román, který mě dojímal a několikrát rozesmál až k slzám. Hlavním motivem jsou kameny bolesti = ledvinové kameny, které trápí vypravěččinu babičku a pořádně zamávají s jejím životem. Až na samém konci jsem zjistila, jak báječně si se mnou spisovatelka zahrála. Skvělé!!!