Železný král

Euromedia Group - 2012
ISBN: 978-80-242-3400-7

Euromedia Group (2012) 978-80-242-3400-7 368

První kniha série Féria.
První díl skvěle hodnocené „young adult" série s nádechem fantasy. Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Během záchranné mise se ukáže, že Meghan je dcerou mocného Letního krále a ona samotná je pro mnoho obyvatel říše cennou trofejí. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné... (Založil/a: Miya)

Julie Kagawa Julie Kagawa
*12.10.1982

PeťkaW.
  15. 11. 2014, 9:58
Od prvních stránek je jasné, že jde o čtivo spíše pro náctileté. Když ale přistoupíte ke knize tak, že jde opravdu o pohádku a ryzí fantasy, jsou schopní si ji pořádně užít i čtenáři o dekádu starší. Kagawa se držela klasických představ o elfím světě. Nevymýšlela nic nového, ctila tradice, klasickou mytologii i pověsti a po záplavě knih o fantasy, s rádoby inovativními myšlenkami, byla tohle příjemná změna. Děj byl poměrně dobře vystavěný, krásně odsýpal, pořád se něco dělo a celý příběh byl čtivý, až mi dělalo problém přestávat. Asi nejsympatičtější na knize byla ústřední skupina postav. Megan mě sice chvílemi rozčilovala tím, jak pořád brečela, ale dalo se to přežít. Všechno zachraňoval Puk, jehož sarkastické hlášky byly pro mou ironickou povahu jako balzám a neskutečně jsem si výstupy s ním užívala :)
Ajka13
  29. 5. 2013, 19:46
Přečetla jsem asi osmdesát stran, ale bohužel mě to moc neoslovilo. Je to sice fantasy a věřím, že dobré, takže se k tomu možná časem vrátím, ale teď mám rozečtené další knihy, kterým bych se ráda věnovala, takže tohle prozatím odkládám. Ale je pravda, že je to hodně americké a "teenage".
pegerren
  30. 7. 2012, 8:39
Super! Trochu přehnaně pohádkové (americkým stylem, který mi nebyl nikdy blízký), ale po dlouhé době jsem nemohla knížku odložit a četla jsem jedním dechem. Navíc se něco dělo hned od začátku, takže lidi, kteří mají problém dostat se do příběhu budou mít u této knihy po problému :-) Moc se těším na pokračování.
Lucielle
  21. 10. 2012, 20:21
I když jsem po prvních stránkách čtení pochopila, že tato knížka zřejmě patří spíš do puberťácké knihovničky, vůbec jsem se nestyděla číst dále :-) Pohádky mám stejně tak ráda jako sci-fi i fantasy. Kniha je chytlavá hned od prvních řádků a musím přiznat, že jsem ji odkládala (kvůli nutnosti spánku) opravdu jen nerada a až v brzkých ranních hodinách. Další díly si určitě seženu a už se na ně těším.
Anička Vimrová
  30. 3. 2014, 19:54
Nádherná Knížka !! začetla jsem se jedním dechem !! opravdu super ! :) Bohužel kvli spánku a škole nebyl moc čes ale i tak ....
kwacik
  3. 3. 2014, 12:27
Kniha je skvěla, tak i její pokračování. Přečetla jsem ji za jeden den! Kdo má rád pohádky tak všem doporučuju :)