Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Necenzurované obrazy z dějin jihoslovanských bratrů : Kdo rozbil Jugoslávii?

70%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Necenzurované obrazy z dějin jihoslovanských bratrů : Kdo rozbil Jugoslávii? Originální název: Necenzurované obrazy z dějin jihoslovanských bratrů : Kdo rozbil Jugoslávii?

Nejnovější vydání:
Orego - 2007
ISBN: 80-86741-62-1
Počet stránek: 439
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Orego (2007) 80-86741-62-1 439

Kniha obsahuje údaje o dějinách Kosova a Metohije prakticky po dobu téměř tisíce let. Metohije je historické jméno západní a severozápadní části Kosova, vzniklo ze řeckého slova metoh, které znamená klášterní, církevní majetek, jako doklad více než tisícileté přítomnosti srbského pravoslaví v této oblasti. Původně albánské obyvatelstvo žilo se srbským celkem v přátelských vztazích. Národní albánský hrdina boje proti Turkům Skenderbeg, z 15. století, byl v rodinných vazbách se srbskou šlechtou. Nepřátelství vzniklo, když většina Albánců přijala islám a když si Turci „koupili“ jejich šlechtu a dali jim tituly begů a pašů, kteří pak pomoci svých poddaných muslimů, sultánových synů, páchali násilí proti bezprávní křesťanské ráji (stádo, lid). Kniha cituje T. G. Masaryka („Slovanské problémy“,1928) a udává, že za 200 let bylo vyhnáno nebo uprchlo z oblasti Kosova a Metohije 500 000 Srbů. Je zde probráno také osvobození Kosova a Metohije za Balkánské války. (Založil/a: Gwaihir)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vladislaus
60% 60% 60% 60% 60%
  27. 1. 2016, 13:51
V této knize autor hledá viníky rozbití Jugoslávie. Celá záležitost je jistě zločinná, ale zločin určitě nespočívá v rozbití Jugoslávie. Zločinem možná spíše bylo umělé udržování Jugoslávie. Multikulturní , multináboženské a multietnické komunity či státy jsou utopií. Rozdělení národů a náboženských systémů je nutností.
Na knize mne dále fascinuje tisíce faktů, z kterých autor čerpá. Nevím, jak je získal. Na jednu stranu zpochybňuje počty nesrbských obětí a na druhou stranu mává informacemi o tisících obětí srbských. Dnes se pravdy asi nikdo nedobere.