Hon na lišku

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Epocha - 2011
ISBN: 978-80-7425-120-7

Epocha (2011) 978-80-7425-120-7 280

Čarodějka Moire se po událostech popsaných v románu Nakažení stává mocnou ženou. Byla zvolena představenou Bratrstva, a i když toto společenství mágů přišlo v poslední době o část moci, pořád ještě dokáže mnohé ovlivnit. Moire má navíc důvěrné vztahy k Layele, sektě válečných čarodějů, takže se její postavení zdá nezpochybnitelné.
Čarodějka však přesto není šťastná. Desmond, její přítel a milenec, má pocit, že ho potřebuje jen k udržení dekora, případně k zahřívání lože, na kterém se sama navíc moc nezdržuje, takže si hledá zábavu jinde a Moire jeho avantýry těžko snáší. I proto přijímá pozvání, aby se spolu s layelskými čaroději zúčastnila bojů v Posensku.
Tam se však situace komplikuje, Moire zajmou nepřátelé, čarodějce se podaří uprchnout a na útěku rozkrývá důvody posenské války. Když se jí konečně podaří spojit s Rabem a Layelánci, dozvídá se, že v Ostwegenu mají problémy druidi. Při pátrání po zdroji intrik, které ohrožují Ostwegen i Posensko, pak nachází zrádce přímo v jádru Bratrstva.
Čarodějka si vyčítá slabost, zároveň ale také zuří a její hněv si nezadá s řáděním živlů. (Založil/a: Miya)

Pend
  3. 9. 2013, 6:56
Rozhodně vydařený druhý díl trilogie. Neomillnerová píše svým charakteristickým stylem - hodně se řeší vztahy, mluví se, nikdo si nedělá problémy se sexem (až na pár žárlivých scén).
Desmond
  15. 1. 2014, 8:52
Protože mám většinu autorčiných knih přečtenou, věděl jsem co od Honu na lišku čekat. Na druhou stranu to bohužel znamená, že mě Neomillnerová už nemá čím překvapit. Sex, naturálně popisovaná brutalita a hrůzy války - na to vše jsem si již zvykl. Druhý díl série Písně čarodějky tak zůstává příjemnou oddychovou četbou na několik večerů. A to stačí.