Ocelový leopard

Originální název: Ocelový leopard

Naše vojsko - 2010
ISBN: 978-80-206-1162-8

Naše vojsko (2010) 978-80-206-1162-8 531

Jan César navazuje na úspěšnou beletrizaci Četnických humoresek historickým thrillerem. Strhující příběh největšího českého kasaře ožívá v napínavém románu. Postrach bankéřů se vrací! Ocelový Leopard je smrtonosná šelma, která rdousí kasy a trezory po celé Evropě. Kořist mění na přepych a přízeň těch nejkrásnějších žen. Vládne zlaté džungli než mu nemilosrdný osud předloží účet za všechny rozkoše. Ale ani potom není ještě procházka s Ďáblem u konce Na knize se podílelo 26 odborných poradců, včetně kriminalistů, historiků, finančníků. Jan César využil při práci stovky archivních materiálů. Osobně se vydal po stopách Ocelového Leoparda prošel vězení, kobky Gestapa, největší trezorovou místnost v Praze. V románu vystupují skutečné postavy tehdejšího podsvětí jako jsou elitní krakovští kasaři nebo popravený vrah Martin Lecián. Sága Ďábelství vydává barvité svědectví o velké legendě zločinu! (Založil/a: Antonín)