Zelená apokalypsa

Originální název: Zelená apokalypsa

CEP - centrum pro ekonomiku a politiku - 2009
ISBN: 978-80-86547-76-3

CEP - centrum pro ekonomiku a politiku (2009) 978-80-86547-76-3 435

Renomovaný ekolog a publicista Ivan Brezina ve své knize "Zelená apokalypsa" přesvědčivě ukazuje, že ekologisté až na výjimky přehánějí a lžou. Autor, který vystudoval systematickou biologii a ekologii na Přírodovědecké fakultě UK a televizní publicistiku a kulturu na Fakultě sociálních věd UK, je široké veřejnosti znám jako zdrcující kritik ekologismu a radikálních nevládních organizací. Jeho poutavý výklad je zážitek číst.

Kniha se zabývá změnami klimatu, především globálním oteplováním. Zkoumá energetiku, zejména naivní naděje vkládané do obnovitelných zdrojů energie a zbytečnou fobii z jaderné energie. Vyvrací mýty o geneticky modifikovaných organismech. Rozebírá naivní boj proti globalizaci. Bravurně analyzuje problém recyklace odpadu. Upozorňuje na nebezpečí ekoterorismu, kritizuje zneužívání postavení nevládních ekologických organizací. Rozebírá vývoj ve Straně zelených, média a různá další ekologická témata.

To, že se navzdory proklamacím mnoha samozvaných ochránců přírody stav světa prokazatelně zlepšuje, dokládá Ivan Brezina nejen tvrdými statistickými daty, ale i citací renomovaných autorů a institucí. Je pozoruhodné, že vize konce světa, kterou nás zelené organizace straší, se stále ne a ne naplnit. Brezinova kniha je povinnou četbou pro všechny, komu není lhostejný život kolem nás. (Založil/a: Chroustal)