Pád

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3063-4

Knižní klub (2011) 978-80-242-3063-4 320

Některým andělům je souzen pád…
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod.
A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit… i kdyby ji to mělo zabít. (Založil/a: Miya)

Lauren Kate Lauren Kate
*21.03.1981

teola
  12. 9. 2011, 15:06
Obálka hodně navnadí, ale ani obsah není špatný. Kniha pro mládež (dívky) ideální, oddychové...Na pokračování si asi nechám zajít všechny chutě, ale zas tak hrozné to opravdu není.
Bloodym
  30. 11. 2013, 1:55
Kniha se mi líbila, ale strhávám hvězdíčku za styl psaní, kdy se příběh nejdřív dlouze vlekl a pak najednou zmatek a rychlý konec. Na odpočinek po čemkoliv psychicky vyčerpávajícím vhodné, člověka kniha nenutí přemýšlet, jen čte.
LeaLea
  12. 3. 2012, 19:57
Nepřidám hvězdičky, protože jsem knihu nedočetla. Styl vyprávění mě nebavil, často jsem se přistihla, že ani nevím, co jsem právě četla. Možná dám téhle andělské sérii druhou šanci v budoucnu, nicméně v tomto okamžiku ve mně vůbec nehlodá, že nevím, jak to bylo dál.
PeťkaW.
  7. 10. 2013, 21:37
3/4 knížky omílá autorka jedno a to samé, používá ta samá schémata a vůbec se neposouvá nikam dál, což, celkem pochopitelně, začne docela brzy nudit. Nápad je to určitě zajímavý, ale zpracování a promyšlení mi přišlo nulové. Postavy jsou hodně ploché, skoro nic se o nich nedozvídáme. Stejně tak nevíme krom letmých náznaků nic o andělské tématice, se kterou si tu mohla autorka skvěle vyhrát. A to ani nemluvím o pouhém náčrtu oněch předchozích životů, ze kterých se dalo vytřískat asi nejvíc. Být mi 14, tak jsem asi spokojená, ale takhle sáhnu po dalších dílech jenom proto, že z hloubi duše nesnáším rozečtené série a budu doufat, že všechny mínusy, které jsem tu vyčetla, se autorka rozhodla napravit a objasnit v dalších dílech.
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 17:49
Slibovala jsem si od knihy mnohem více, a protože nesplnila mé očekávání, ani jsem se nenamáhala s čtením dalších dílů. Uvědomila jsem si, že měto zaujalo na začátku, ale později jsem rezignovala.
Nnelly
  18. 9. 2011, 1:15
Osobně se mi líbila základní myšlenka příběhu, ale jinak... Nesympatická, nezajímavá holka, která přijde do nové školy a hned se ocitne v trojúhelníku mezi dvěma úžasnými kluky (a samozřejmě si najde jak kamarádku, tak rivalku) To už jsem někde viděla (v poslední době až moc často) - myslím, že to bylo v nejmenované "upířině" a její následovnici "Škole noci", i když Zoey je teda napřesrdžku, to Lucinda v podstatě neurazí.
Kniha na den, kdy se vám nechce myslet a máte kocovinu, že nemůžete dělat nic jiného než číst... bezvadná. Taková náhražka americké béčkové komedie. Jen škoda těch nevyužitých nápadů... asi si je šetří do dalších dílů.
Florence
  14. 3. 2014, 19:24
Atmosféra mi připadala velmi tajemná, malomyslná, monotónní. To pro mě bylo příjemné. Ale nejvíce se mi asi líbila obálka knihy. A titul. Příběh mě vůbec nedonutil, abych si přečetla i další díly a ani po tom nijak netoužím.
Radka Pařízková
  15. 3. 2015, 18:43
Kniha někdy dobrá, někdy horší. Spíš se mi líbily díly následující. Sice se říká nesuď knihu podle obalu, ale když vidíte knihu s takovouhle obálkou, tak prostě zaujme. Ale mám jednu otázku, kterou mi celá sága nezodpověděla. Proč Cam dělal v tomhle prvním dílu do Lucindy. Jestli to bylo jen jako fór, jestli za to může Lucifer nebo Lilith?
Ruxandra
  10. 9. 2012, 8:45
Je to zvláštně napsané, ale udrželo si to mou pozornost, i když o nějaké originálnosti se nedá moc mluvit. Hlavní hrdinka opravdu působí trochu schizofrenně, jak už se tady zmínil někdo přede mnou a chování Daniela jsem mnohdy moc nechápala. Konec mi připadal malinko chaotický, zbytečně "složitý" a skoro nic nevysvětlil. A supi? To jako fakt?:) No jdu se vrhnout na druhý díl, snad to bude lepší...
Lerenika
  2. 9. 2011, 17:13
Souhlasím s komentářem předemnou.
Je to nadprůměr ve svém žánru. Je to chytlavý, napínavý a neunudí vás to k smrti, jako jiné knížky. Vtáhlo mě to do děje a těšila jsem se, co se bude dít dál. Zůstalo pár nezodpovězených otázek, tak se těším i na další díl.
Doporučuji, jako oddychové čtení. :)
Francesco
  19. 12. 2013, 11:06
Kniha mě nenadchla. Jedna ze stovek dnešních "fantas trilogií". Děj jako v každé další podobné. Předvídatelný a pro věkovou hranici 11-15 možná i zajímavý.
tomdra
  16. 12. 2012, 13:30
Kniha docela ušla i když jsem čekal trochu něco jiného. Hlavně mě pak ke konci překvapilo kdo všichni jsou andělé....myslel jsem že to bude jen Daniel, ale nakonec to byli skoro všechny hlavní postavy.
Nells
  1. 2. 2012, 21:15
Kniha je opravdu hezká, i když chvílemi jsem ji moc nechápala a trochu se do děje zamotávala, přesto si mě získala.
Sherylis
  12. 9. 2011, 21:40
Pořád ta samá pohádka...obyčejná holka, láska na první pohled, je z něj vyřízená už od začátku a ani neví proč...tak slídí na internetu a v knihovně, aby se o něm něco dozvěděla...chce jí další dokonalej, jenže se ukáže, jak je zlej...už tu nemáme 90. léta, tak nebudeme psát o dívkách v sedlech, tak tam místo koní a kluků s rýčem v ruce dáme nadpřirozené bytosti a pár hrobů:D...Přečteno sice za chvíli, ale že bych nějak prahla po pokračování, to fakt ne. Aneb příště se nenechám zlákat obálkou a doporučením ostatních..2 hvězdičky za to, že další a poslední knížka na stejný "brdo", kterou jsem kdy četla, je Stmívání, což je kniha o stupeň horší.
katchenka
  6. 5. 2012, 16:09
Kniha mi přišla velmi jednoduchá až plytká. Sáhla jsem po ní ze zvědavosti, co dnešní "mladí" čtou. Vrátila jsem se do dob, kdy mi bylo 13 a podobnou literaturu jsem četla jako na běžícím páse.
trynitrix
  23. 3. 2012, 16:55
Mno nevím co na to napsat Luca mi přišla trochu schizofrenní :-D Myslela jsem že to bude více zajímavý příběh ale nic moc ráda čtu takže serku dočtu takže třeba druhý díl už bude OK. A co se týče konce strašnej guláš pořádně to nemělo hlavu ani patu nevíte pořádně o co jde. Mno nechám se překvapit jak to dál dopadne.
monsulka
  10. 3. 2012, 21:27
Kniha se mi vážně líbila, byla docela napínavá a místy to bylo romantické. Bylo to čtivé a měla jsem ji přečtenou vcelku rychle.
trpaslyk
  1. 9. 2011, 13:53
Docela povedená, čtivá kniha pro YA. Nenadchne, nezklame, prostě je to čtivá knížka, v rámci daného žánru rozhodně nadprůměr, i když je tam celá řada klasických motivů, které se ve všech knížkách tohoto typu omílají pořád dokola. Tak jako tak ale nelituju, že jsem ji četla, právě naopak. Bylo to to pravý odpočinutí, co jsem hledala.
Wajny
  10. 1. 2016, 9:08
Obsahuje spoiler spoiler Líbil se mi nápad s "minulými" životy, zatracení andělé, trochu jiné prostředí příběhu, více andělů, tajemná hlavní postava, válka zla a dobra... a spousta dalších věcí, ale i přesto mám k této knize výhrady - nelíbí se mi autorčin styl psaní - ze začátku byl hrozně vleklý a mohli jste o knize přemýšlet, jak to bude dál (to se mi líbí), ale konec byl moc useklý, rychlý a hlavně nic nevysvětlil, takže tápeme stejně jako Lucy. Určitě si chci přečíst další díly, ale nemám nutkání, ihned skočit po dalším.... 4*
Elie Darrem
  24. 10. 2014, 13:12
začala jsem číst první díl, ze začátku to šlo dobře,ale potom čím dál vice až to skoro nešlo..děj není špatný,ale rostě něoc mi vadilo, donutila jsem se to přečíst a zbývá mi 4 díl a konečně poslední,ale určitě se do něho nepohrnu, tohle není jako většinou mé knihu, že když je začnu číst, tak je musím přečíst,co nejrychleji, protže jsem zvědavá, jak to skončí...taky jsem byla fakt ráda, že jedna kniha už skončila ...vlastně ani nevím, jeslti ten poslední díl presto..uviídme no
Kriztyna
  22. 8. 2012, 22:30
Nápad dobrý, napsané strašně. Při čtení ani pomalu nevíte, co vlastně čtete, místy je to nudné a zamotané. Divím se, že jsem se tou knížkou vůbec prokousala. Po tomhle se k přečtení pokračování jen tak nedonutím.
kačamura
  24. 9. 2016, 23:33
Nemůžu si pomoct,ale tohle byla prostě nuda.Děj byl strašně plytký.Autorka se pokoušela nejspíš napsat něco ve stylu Stmívání,ale s anděli.No... nevyšlo to. Přeskakovala jsem stránky a došlo mi,že vlastně o nic nepřicházím.Další knihu určitě nedám.
Ale pokud máte rádi tuhle tématiku,tak doporučuji sérii od Becci Fitzpatrick, počínaje Zvrženým ;)
Iluzionista
  11. 4. 2016, 21:00
Obsahuje spoiler spoiler Ke knize jsem se dostala, když jsem neměla co číst a šmejdila jsem u sestry v knihovně. Hlavní hrdinka, kterou zužuje její minulost (jen na začátku), se ocitne v neznámé škole pro delikventy, od prvního dne zahlédne kluka, který jí nedá spát. Luce mu trochu nadbíhá, ale začne mít i jiného nápadníka. Klasický trojúhelník. Děj po většinu knihy stojí a až na konci čtenář najde vyjasnění. Padlí andělé a válka. To tam ani nemuselo být. Dílo mi přišlo moc zmatené. Četla jsem naivně do konce, protože jsem čekala na zlom, který nepřišel. Další díl mě neláká.
Arriane
  5. 5. 2015, 7:25
Přemýšlím, co chytrého k této knize napsat.
Za začátku mě nebavila. Nevěděla jsem co čtu, proč to tak je nebo není - nechápala jsem děj. Ale vydržela jsem, překousala jsem se přes nudný začátek a teď mohu s klidem a určitě i s úsměvem na tváři napsat, že se mi kniha opravdu líbila a patří mezi mé nejoblíbenější.
Hadrna
  22. 7. 2014, 11:48
Prijde mi ze s kazdym dalsim dilem je to cim dal horsi ..v prvnim fandite hrdince aby si vybrala uzasneho uhranciveho cama ale osud tomu tak nechce v druhem dilu uz si ani poradne nepamatuju co bylo a ve tretim jako bych mela hodinu dejepisu :'D
mojemojemoje
  16. 12. 2013, 17:13
já bych si nafackovala, že se tohle ocitlo v mé knihovně!! Teda nuda asi jenom 280 stránek, hlavní hrdinka je tragéd a její problémy bych chtěla mít.. nemá nám fantasy poskytnout dobrodružtví, kterých se v reálném životě nedočkáme? Hloupých 16ti letých holek s IQ nula mám kolem sebe hodně.. Na obranu musím říct, že mě zajímalo, jestli to bude hrozný až do konce - a nebylo.. nerada nechávám něco nedočtené, takže teď trpím u druhého dílu, který je o poznání lepší.. pořád nuda,ale přidali děj a ubrali poťapanou psýchu. :-)
Sylvia
  11. 8. 2011, 21:11
Nevíte kdy by měla vyjít? Chtěla jsem si ji už půjčit nebo koupit. Ale jako by se po ni slehla zem. Doufám, že brzy. Zní to zajímavě a já už netrpělivě čekám. ^^.

---------------------

Víte.. slyšela jsem o téhle knize docela dobré hodnocení .. Ovšem, když jsem si knihu přečetla, nijak mě nenadchla. Příběh byl strohý, jako vždy postava měla jenom jednu kamarádku, zamilovala se a tak dále. Chybělo tomu napětí. Styl psaní taky nebyl nic moc. Mám ráda když je to psát z pohledu hrdinky a né nějakého křoví.
luca92
  21. 10. 2013, 21:24
knížku jsem začala číst a neměla jsem přílišná očekávání a to byla asi moje největší výhoda a jak to dopadne jsem věděla už téměř od začátku i když Daniel mi hrozně lezl na nervy navíc Cam mi přijde zajímavější,ale jinak fajn oddechovka i když si tuhle sérii už asi znovu nepřečtu
Michell
  1. 11. 2012, 7:32
Kniha, která se mi vážně moc líbila. Příběh Luce a Daniela je opravdu pozoruhodný. Tenhle díl jsem měla přečtený asi za dva dny. Kniha je hrozně "čtivá" a má zajímavý děj. Pro mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.
Misell
  11. 4. 2012, 19:09
Tato kniha se mi líbila.Od knížky jsem se nemohla odtrhnout.A konec mě i v něčem překvapil:)Líbí se mi navíc i obal.Mohu jen doporučit:)
Katerina11
  6. 12. 2011, 16:18
Hned jak jsem knížku viděla v obchodě, musela jsem ji koupit.. A udělala jsem opravdu dobře.. Knížka mě nezklamala.. Čtu už druhý díl a už ted se nemůžu dočkat na další.. :))
Terryinka
  6. 11. 2011, 19:21
Tato kniha je velice chytlavá.Už jenom díky skvělému obalu jí nepustíte z ruky.Ve svém žánru bych řekla,že je to lehký nadprůměr,ale do mistrovského literárního díla to má pořád daleko.I tak se,ale těším na další díl :)
Catherine
  19. 9. 2011, 21:53
Mě osobně se kniha tedy líbila. Na první pohled snad každého navdadí ten krásný obal. Jinak kniha sama o sobě není špatná, ale ani nijak úžasná. Pro mě takový průměr. Určitě si koupím i další díly.
vanitywhore
  14. 9. 2011, 13:17
Příběh mě ihned oslovil,i když mi pár věcí nesedělo..ale číst o lásce Daniela a Luce a dopátrat se k rozuzlení,kdy vyjde najevo,že se oba hrdinové potkávali již v minulých životech mě příjemně překvapilo.Bohužel mi konec připadal poněkud přitažený za vlasy.Nemluvě o tom,že mě rozčílilo,že autorka neuzavřela příběh..na pokračování se tudíž za tím nechystám.