Skutečná historie konce světa

Skutečná historie konce světa
Originální název: Real history of the end of the world

Víkend - 2010
ISBN: 978-80-7433-033-9

Víkend (2010) 978-80-7433-033-9 351

Konec světa, co o něm víme - jak vznikají proroctví a co nám ve skutečnosti říkají Opravdu Mayové předpověděli konec světa na rok 2012? Jak si lidé v průběhu let vysvětlovali jednotlivá znamení v knize Zjevení Janovo? Jaké byly představy starověkých Egypťanů a Číňanů o konci světa? Kdy nastane konec světa podle Nostradamova proroctví? Proč vznikla na přelomu let 1999 a 2000 hysterie kolem chyby počítačů zvané Y2K? Jsou meteory, globální oteplování, výbuchy sopek a hrozba jaderné války známkami blížícího se konce světa? Od chvíle, kdy lidé zjistili, že vše má svůj počátek i konec, uvažovali, zda je k zániku určen i náš svět. Historička Sharan Newman zajímavým a poutavým způsobem odhaluje různé teorie konce světa od antiky až do dnešních dnů teorie, které odhalují mnohé o lidské povaze a přirozenosti, stejnu jako o historických, vědeckých a náboženských představách jednotlivých etap lidských dějin. (Založil/a: Antonín)

#záhady
Sarah Newman Sarah Newman