Mýty a legendy - Rytíři

Mýty a legendy - Rytíři

Gemini - 1994
ISBN: 80-8250-17-X

Gemini (1994) 80-8250-17-X 48

Odvážně bojovali s obry a draky. Milovali princezny, mařili kouzla a čáry, zachraňovali své přátele. Neodmítli žádnou výzvu k boji, byť se jevil jakkoli pošetilý, uspěli při plnění úkolů, jevících se jako nesplnitelné. Jmenovali se Roland, Huon, Lancelot, Tristan ... Dobrodružství je zavedla z Anglie až do Egypta. Hrdinské činy provázejí život bojových druhů Karla Velikého, neboli Rytířů Kulatého stolu - jejich jména se stala legendou. (Založil/a: andyfeng)

alča87
  12. 10. 2013, 15:05
Hezky napsaná kniha pro děti o mytologických postavách, které se objevují hlavně v anglosaských legendách. Jako malá jsem milovala krále Artuše a rytíře kulatého stolu, takže jsem knihou neustále listovala a pročítala. Je to dětská kniha, takže je vše opravdu jen stručné a doplněné pěknými ilustracemi.
Tojaheva
  1. 6. 2016, 19:57
Jednoduše a pochopitelně napsaná knížka, která je opět doprovázená krásnými ilustracemi. Zase jsem se dozvěděla něco nového a navnadila se na další čtení o Rytířích kulateho stolu.