Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Maska Omnibus 1

87%
4 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Maska Omnibus 1 Originální název: Mask Omnibus 1

Nejnovější vydání:
BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-767-1
Počet stránek: 368
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2010) 978-80-7381-767-1 368

Nápad Masky pochází z hlavy Mikea Richardsona a poprvé se objevil roku 1985 v amatérských publikacích vydávaných budoucím šéfem Dark Horse Markem Verheidenem. Po založení DH se Maska objevila jako Masque (v podání scenáristy a kreslíře Marka Badgera) v prvních číslech magazínu Dark Horse Presents. Z Masque se ale stala hodně politická záležitost, a tak to Richardson típl ve snaze vrátit postavu zpátky ke kořenům.
K tomu došlo roku 1989, díky tvůrcům Johnu Arcudimu a Dougu Mahnkemu, kteří stvořili něco mezi Králíkem Bugsem a Terminátorem.
V tomto omnibusu najdete všechny tři knihy z jejich společné spolupráce: Maska, Maska se vrací a Maska vrací úder. Pak už postava přecházela z ruky do ruky a tvůrci se měnili stejně jako nositelé nebezpečného magického artefaktu.
První příběh inspiroval úspěšný film s Jimem Carreym… ale počítejte s tím, že originál je mnohem temnější (avšak stejně zábavný).
Maska dodnes patří k nejslavnějším postavám z nakladatelství Dark Horse. (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gustik5
80% 80% 80% 80% 80%
  23. 3. 2015, 14:06
Film s Jimem Carreym jsem znal dlouho a celkem se mi líbil. Když jsem se tedy dozvěděl, že existuje komiksová předloha, která byla navíc v rámci akce Omnibus výrazně zlevněna, nemohl jsem jinak, než si toho zubatého "kebuloně" pořídit. Jak avizuje text na zadní straně přebalu, je to skutečně daleko temnější a více prošpikované černým humorem a násilím, než takřka "dětská" filmová komedie. Na mnoha místech jsem se opravdu zasmál a dosti tomu pomohl i velmi dobrý český překlad slovních hříček a písní, které si maska pobrukuje (skoro vždy bylo nutné píseň prostě "přeorientovat" na nějakou nám důvěrně známou, což se v kontextu vtipů zdařilo víc než dost). Co se knihy týče, pevná vazba potěší a tisk je též velmi kvalitní. Grafické zpracování je líbivé, a potěší třeba barevné rudé stříkance, přesahující pole s obrázky. Zajímavý je také vývoj kresby Mahnkeho, na němž je krásně vidět jak se na svém prvním komiksu postupně vykreslil. Když se čtenář podívá na počáteční a poslední stránku, nechce se mu věřit, že to celé kreslil stejný člověk. Příběh mne příjemně potěšil i ústřední myšlenkou, že maska výrazně ovlivňuje chování toho, kdo ji nese, a ať jsou jeho úmysly sebelepší, vždy to dopadne jinak, než by si nositel přál. Nejedná se tedy o pouhou "rubačku," k čemuž by bylo možné sklouznout, takže za mne velké plus.
Jaroslaf
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 3. 2013, 4:43
Skvělý komiks s nádhernou kresbou a ártovým přesahem. Doug Mahnke patří k mým oblíbeným kreslířům a je fakt zajímavé sledovat jak se jeho styl vyvíjel a zdokonaloval, přímo v knize. Kniha je poměrně dost drahá, stála snad 700 kč, ale nelituji ani koruny utracenou za ni. Naprostý skvost.
Zendr
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 11. 2016, 18:22
Naprostá jízda. Příběhy přesně tak šílené jak u Masky čekáte. U kresby je vidět neustále pozvolné zlepšování. Furt si říkáte že to vypadá stejně, ale když dáte vedle sebe první a poslední stránku vidíte jak výrazné jsou rozdíly. Rozhodně doporučuji těm co vyrostli na filmové adaptaci s Jimem Carym.