Les rukou a zubů

Les rukou a zubů
Originální název: The Forest of Hands and Teeth

Mladá fronta - 2011

Mladá fronta (2011) 312

Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým – v Lese zubů a rukou – žijí „nečistí“, kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise. Pak ale nečistí proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým
snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa. Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a nečisté, do světa, který tam venku přece musí někde být. (Založil/a: Miya)

Carrie Ryan Carrie Ryan
*1978

RenataHopsinka
  30. 12. 2014, 20:56
Knížka se mi velmi líbila. Četla jsem jí jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout, i když konec mě trochu zklamal.
Margot
  23. 7. 2012, 9:39
teda čekala jsem o dosti víc.... v podstatě to nijak nedopadlo, pořád jsem čekala na nějaký zvrat... a po přečtení jsem byla docela zklamaná, bylo to takové plytké..
Kim
  5. 2. 2012, 14:46
Hezká knížka. Je pravda, že než se do ní člověk začte a naladí se na správnou vlnu, může se zdát jako nudná. Nicméně, jakmile se na onu vlnu naladíte, je to lepší. Ale to u každé knihy.
Hodnotila bych asi lépe, kdybych už neměla nějakou tu knihu načtenou. Ale... Nicméně, námět je originální (žádní upíři, ani vlkodlaci? Fíjo!), text srozumitelně a čtivě napsaný a zápletka také nechybí. Krásný průměr.
Lindsey
  10. 6. 2011, 19:20
S největší radostí bych tuto knihu označila jako jednu z nejlepších, které jsem kdy četla. Jako jedinou vadu bych viděla až příliš úvah, tudíž nedostatek přímé řeči. Ovšem tento problémek zastiňuje naprosto fantastický námět a děj. Bohužel je zde pro mne velké ALE!!! Před několika lety jsem shlédla film Vesnice. Námět je dosti podobný. Vesnice uprostřed lesa obklopeného nestvůrami. Taktéž závěr mi přijde v jistém ohledu stejný. A to mne odrazuje od výše zmíněného označení. Místo fantastickou tedy označuji knihu jako skvělou a určitě ji vřele doporučuji.