Zář

Euromedia Group - 2011
ISBN: 978-80-242-3047-4

Euromedia Group (2011) 978-80-242-3047-4 400

První kniha trilogie Zář

Do poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku. (Založil/a: Miya)

Alexandra Adornetto Alexandra Adornetto
*18.04.1992

MiriamBlahova
  7. 12. 2015, 12:05
Pokud sci-fi, tak se vším všudy. Proto mě nápad s anděly, nadpřirozenem a obrovským tajemstvím lákal. Doufala jsem, že kniha bude ve stylu stmívání nebo Harry Potter (i když Harrymu Potterovi se jen tak něco nevyrovná...). Nebyla to úplná ztráta času, jinak bych knihu ani nedočetla, ale bohužel mi připadala jednodušší a zaměřena na dospívající dívky. Pokud bych ji četla v 15, určitě by mě absolutně ohromila. Nehledě na to, že je v knize dost přeXaviarovano.
Beornottobe
  4. 4. 2012, 17:21
Já nevím, co si o téhle knize pořádně myslet. Na jednu stranu mám chuť jí dát jen tři hvězdičky, na druhou stranu jsem jí dala hvězdičky čtyři. Nevím proč. Asi kvůli Bethiným sourozencům, kteří se nechovali jako ta malá přitroublá holka, která se nazývala andělem i když se tak vůbec nechovala nebo možná kvůli tomu psychopatickému Jakeovi, který měl rozhodně větší potenciál než nějakej Xavier.
Jo, mám sice takový období, kdy se mi hnusí všichni hodní hlavní hrdinové, protože mi přijdou ze všech knih už strašně stereotypní a nudní, ale tenhle Xavier vážně nebyl ničím zajímavý.
Já nevím, možná po druhém dílu sáhnu, možná ne, to jak budu mít náladu na nudného Xaviera a lehkomyslnou Bethany, jak spolu kráčí do západu slunce...ale kdo ví, třeba druhý díl překvapí.
Míša.L
  27. 8. 2013, 18:08
Ze začátku to bylo docela dobré. Myslela jsem si, že se tam určitě každou chvilku stane něco zajímavého... Jenomže jsem čekala marně. Nijak moc mě nebavily nějaké kecy o tom slově na s. :D Přišlo mi to, že je to psané jako pro nějaké třináctileté puberťačky. Xavier sem, Xavier tam. Jenom s Xavierem se cítím bezpečně... Bla bla bla. Mám ráda hlavní hrdiny, kteří něčím zaujmou, buď vzhledem nebo chováním. Ale musím říct, že tady bych nenašla nikoho takového. Xavierova postava měla být asi nějak zdramatizovaná tím, jak mu zemřela přítelkyně a kamarád, ale nepovedlo se. Přišlo mi to naprosto přehnané. A ten jeho názor na sex? Promiňte, ale který puberťák nechce mít sex když má příležitost? Žádného neznám. A Beth? Nudná a přihlouplá, ale v něčem byla opravdu dobrá. Ještě žádná hlavní hrdinka mi tak moc nelezla na nervy! A abych to tak shrnula, knížka mě hrozně moc zklamala, ale jednu hvězdičku přidám kvůli autorce. Ta má můj obdiv za to, že ji napsala už v 17.
Carneol
  7. 10. 2012, 20:27
Zpočátku mne kniha zaujala, ovšem mé nadšení se postupně začalo vytrácet a nakonec jsem ji dočetla jen proto, že jsem chtěla zjistit, jak to celé dopadne. Hodně mne štvala hlavní hrdinka, kterou autorka vykreslila jako neskutečně pitomou, naivní holčičku. Občas jsem se musela do čtení až trochu nutit, protože děj se táhl jak med a nudil. Jen díky postavám starších sourozenců Bethany a některým pasážím jsem se nakonec rozhodla zhodnotit knihu třemi hvězdičkami.
trpaslyk
  21. 2. 2012, 13:34
Zpočátku mě tahle knížka pohltila, měla dobrý spád, zajímavý děj i popisy, ale postupně se hlavní hrdinka začala stávat takovou s prominutím pubertální "tupkou", že to úplně zkazilo můj dojem z knížky.
POZOR, SPOILERY:
Třeba vyběhnout uprostřed temného obřadu proti bytosti, která má evidentně nadpřirozené síly a já ještě netuším, jaké, sama, beze zbraně, bez plánu, bez pomoci, a prostě jenom zařvat "přestaň", to asi fakt není dobrý nápad. V tu chvíli jsem téměř jistě očekávala, že autorka, která tohle napsala, bude natolik duchapřítomná, že pobaví čtenáře naprosto iracionální situací, kdy zloduch opravdu provinile sklopí oči, přestane dělat, co má rozdělané, omluví se jí a bude čekat spravedlivý trest. Opravdu bych pak před ní smekla klobouk, že mě dokázala šokovat, překvapit a vybočit ze stereotypu. Jenže bohužel, opět bylo naprosto jasné, že zloduch na slova "přestaň" prostě neslyší.
A kromě toho jsem měla opravdu velký problém s uvěřitelností děje ve chvíli, kdy autorka popíše scénu, jak se dvě hlavní postavy (zamilovaný pár středoškoláků) svléknou donaha, a pak si spolu v objetí lehnou na postel a celý večer tak vydrží jenom ležet a povídat si bez nějakého dotýkání se a tak. No, nevím, nevím...