Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nejtemnější cesta

93%
5 15
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nejtemnější cesta Originální název: The Darkest Road
Poprvé vydáno celosvětově: 1986

Nejnovější vydání:
Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0397-7
Počet stránek: 368
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 7x v oblíbených
v přečtených 26x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2011) 978-80-257-0397-7 368

Utrpení a četná dobrodružství prožitá v magické zemi zocelily skupinu mladých hrdinů z našeho světa. Nyní musí všechnu svou takto nashromážděnou sílu a moudrost využít ku pomoci armádám Světla v jejich konečné bitvě proti zlovolnému bohu a jeho temným hordám. A mezitím se Darien, v jehož nitru se sváří mocnosti Světla i Temnoty, vydává na nejtemnější cestu, jakou kdy podniklo jakékoli dítě před ním i po něm. Osud Fionavary je na vážkách a všechna dobrá vůle nemusí k vítězství stačit.

V závěrečném svazku trilogie Fionavarská tapiserie se naposledy setkáme se skupinou sympatických studentů, kteří přispěchali na pomoc v nouzi nejvyšší. Chybět nebudou ani početní přátelé a spojenci, jež si na svých cestách Fionavarou vytvořili. Všichni se pak svorně postaví temnému bohu, jenž netouží po ničem jiném, než po jejich definitivní zkáze. Každé vítězství, ať už malé či velké, si na straně dobra vyžádá nepředstavitelné oběti, na které nelze zapomenout. Stejně jako na Fionavarskou tapiserii, která se už po čtvrt století těší neutuchající celosvětové oblibě. (Založil/a: Miya)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Zlatokrt
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 12. 2012, 12:54
Už jsem četl spoustu lepších knih, ale poslední díl tapiserie celkové skóre trochu vylepšil. Všichni hrdinové byli opět plni ušlechtilé lásky, smutku a dalších citů, ale konec dobrý všechno dobré - tak sladce a kýčovitě, jak jsem se obával, kniha nekončí. Celou dobu mi dost vadilo, že se hrdinové nechovají jako svobodně uvažující bytosti, ale jako loutky, které hledají nějaké své předurčené poslání, aniž by jim někdo řekl, že nějaké mají.
PS: kdyby hrdinové přemýšleli (kdyby jim autor dopřál mozek), sehnali by v našem světě účinnější zbraně, než jsou meče, sekery a luky. Aneb Bůh žehnej Patejlovi a jeho arše úmluvy.
jethro.tull
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 4. 2011, 14:07
Fionavarská tapiserie je tapiserií nejen podle jména. Autor tu velmi obratně splétá osudy jednotlivých postav ve stejném čase na různých místech a vytvaří tak zdařilou monumentální Fionavarskou tapiserii. Útek po útku se tak z nenápadného spletení několika barevných vláken na osnově stavu stává opravdu velkolepé veledílo, které směřuje ke svému monumentálnímu vyvrcholení.
Umně utkáno!
Klára Vrbická
  25. 11. 2016, 19:21
No dá se říci že to není hrozné já už četla lepší knihy ,ale tahle mi přijde příliš no i na mé je to až moc fantasy.