Viděla jsem vraždu

Viděla jsem vraždu Originální název: Halloween Party

Melantrich - 1993
ISBN: 80-7023-152-1

Melantrich (1993) 80-7023-152-1 182

Román líčí vraždu třináctileté dívky při dětské slavnosti. Dívka chce být středem pozornosti, a tak vypráví, že se stala svědkem vraždy. Vzápětí je ale sama zabita a případu se ujímá Hercule Poirot.

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

janeicka
  5. 3. 2014, 20:44
"Není nad šťavnaté anglické jablíčko, jenže tady jsou jablka spojená s ozdobenými košťaty, se starobylými zvyky, čarodějnicí a zavražděným dítětem." Asi takhle bych charakterizovala tuto povedenou detektivku, kde se opět setkáváme se spisovatelkou Ariadnou Oliverovou. Parádní příběh, kde všechno souvisí se vším, hlavně s minulostí.
chrispe
  20. 11. 2014, 10:44
Je načase si přiznat, že se s tou knihou jen trápím. Anotace mě opravdu navnadila - jednak pro avizovaný příběh, druhak pro to spojení s Československem. Rve mi to srdce, ale fakt mě to vůbec nechytlo a tak to na stosedmé straně vzdávám. Knihu jsem rozečítala už podruhé a i přes slibný začátek - bohužel. (Ale já ji jednou pokořím!)
delfinek
  26. 11. 2015, 23:06
Přípravy dětské zábavy dají organizátorům obvykle mnohem více práce než večírek pro dospělé. A výsledkem je příběh lady Macbeth a Narcise...peníze jsou věčné.
maratach
  26. 11. 2011, 21:46
Během halloweenského večírku pořádaného v domě Roweny Drakeové pro mládež z městečka Woodleigh Common dojde k surové vraždě třináctileté dívenky. Slavná spisovatelka Ariadne Oliverová, která se zábavy náhodou zúčastnila, se rozhodne oslovit Hercula Poirota – nezdá se jí, že by mohlo jít o zločin spáchaný vyšinutým vrahem v pominutí smyslu. Klíč k záhadné smrti totiž patrně tkví ve větě, kterou pronesla zavražděná Joyce při přípravách večírku: Viděla jsem vraždu… Pozadí vzniku tohoto detektivního příběhu z roku 1969 má pro české čtenáře jedinečný význam: předlohou jedné z postav, au pair dívky Olgy Seminoffové, se stala prachatická učitelka, s níž si Agatha Christie dlouhá léta dopisovala.
DejnaDee
  6. 6. 2014, 12:45
Viděla jsem vraždu: tento příběh má všechny atributy a kouzla nadprůměrné detektivky. Aghata Christie je opravdu královnou detektivek a ejí osobitý a velice přesvědčivý způsob psaní je nádherné, vytříbené, velice poutavé, napínavé a do děje vtahující. Je to naprosto okouzlujicí.