Baltimore aneb Statečný cínový vojáček a vampýr

Baltimore aneb Statečný cínový vojáček a vampýr Originální název: Baltimore Or The Steadfast Tin Soldier And The Vampire

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-453-7

Triton (2011) 978-80-7387-453-7 304

Na bitevním poli první světové války lord Henry Baltimore rozhněvá mocného vampýra a svět se rázem změní. Evropou se rychle začne šířit vysoce nakažlivý mor, který nezastaví ani smrt.
Baltimore, osamělý bojovník proti temnotě, se vrací z války domů a pozve své tři staré přátele do poloprázdného hostince. Jsou to zkušení muži, kteří mu v minulosti velmi pomohli. Zatímco na něj čekají, vyprávějí si hrůzostrašné historky a uvažují, jakou sehrají roli v nadcházející bitvě. Než noc skončí, dozvědí se, čeho je zapotřebí k zažehnání moru - jednou provždy...

Fantasy příběh s prvky gotického románu je symbolickým bojem dobra se zlem. Autoři Mike Mignola a Christopher Golden probudili vampýry, aby mohli v hrůzných kulisách zobrazit mrazivou alegorii podstaty a následků války. (Založil/a: Miya)

adevr
  15. 1. 2012, 21:03
Tak tahle knížka mne svojí atmosférou docela dostala. Autora jsem dosud znal jako tvůrce scénářů Hellboye a jako skvostného výtvarníka, ale touto svojí prací mne přinutil smeknout pomyslný klóbrc.
katchenka
  6. 5. 2012, 17:42
Kniha se mi velice líbila. Jak píše čtenář pode mnou má výbornou atmosféru. Nejvíce mne zaujal příběh s loutkou.