Liga výjimečných

Originální název: League of Extraordinary Gentlemen

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-916-9

BB art (2002) 80-7257-916-9 184

Liga výjimečných aneb Příběh několika gentlemanů a jedné sličné dámy.

Příběh komiksu se odehrává v roce 1898 a autor si pro něj vypůjčil hrdiny z klasických děl dobrodružné literatury 19. století - Stevensona, Haggarda, Doyla, Wellse, Verna a Stokera ad. Obrovská nadsázka a smysl pro humor autora příběhu spolu s dokonalou kresbou Kevina O´Neilla řadí tuto knihu k tomu nejlepšímu, co v Česku dosud v komiksovém žánru vyšlo. (Založil/a: DF.Future)

Desmond
  11. 7. 2014, 11:11
Alan Moore opět nezklamal. Dobrodružný příběh skupinky (super)hrdinů viktoriánské literatury dokonale pobaví. Na jeho pozadí jsou však nuťuknuty mnohem zajímavější konflikty - ženská emancipace či britský kolonialismus. Korunu tomu všemu nasazuje úžasná grafika a jazyk.
Jako bonus a složený hold H. P. Lovecraftovi pak funguje dodatková povídka.
Rinae
  17. 1. 2016, 16:55
Premisa zajímavá, ale jiné Moorovy komiksy se mi líbily více. Tady jsem to doklepala do konce, abych zjistila, jak to dopadne, ale vracet se ke knize nejspíš nebudu.
koriandr
  29. 12. 2015, 23:46
Liga výjimečných mi přišla jako taková jednohubka na cestu šalinou. Moore si vypůjčil postavy z klasických děl a rozehrál s nimi ne až tak moc zajímavý příběh. Je to rutinní vyprávění, které se může pochlubit akorát odkazy na doby dávno minulé.