Zpěv velryb

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

BB art - 2000
ISBN: 80-7257-154-0

BB art (2000) 80-7257-154-0 446

Příběh dívky bojující celý život s traumatem z dětství.
Dolores Priceová je poznamenána rozchodem rodičů, duševní nemocí matky, sterilní výchovou babičky a hrůzným zážitkem znásilnění. Chorobné přejídání, izolace od lidí, několikaletý pobyt na psychiatrii a nešťastné manželství jsou stupně na její cestě k životnímu pocitu štěstí mezi přáteli, kteří potřebují její pomoc. (Založil/a: DF.Future)

Wally Lamb Wally Lamb
*17.10.1950

Introvert
  3. 9. 2014, 11:18
Na tomto příběhu se mi líbilo, jak hned zpočátku pevně uchopil moje emoce. Hrál si s nimi, vedl je ode zdi ke zdi; hněv na pubertální Dolores vystřídala lítost nad jejími ztrátami, další pocit rozčarování nad jejím chováním v době, kdy již opravdu mohla mít tolik zdravého rozumu, aby neubližovala lidem, kteří ji milovali. Celé to ale dospělo k bodu, kdy se již jako zralá žena dokázala postavit ke komplikovaným životním situacím způsobem, z něhož je možné brát inspiraci.
Kniha je velmi dobrá. Tak nějak si nezaslouží, aby zde existovala téměř bez povšimnutí...
psychoklara
  26. 5. 2015, 12:45
Kdybych si někde přečetla stručný výtah z tohoto příběhu, určitě bych si ho k přečtení nevybrala. Ale protože knihu hodnotili velmi kladně dva moji oblíbení uživatelé, sáhla jsem po ní bez většího pátrání po obsahu. Netušila jsem, kam až mě příběh donese a že to bude tak daleko, každopádně jsem za to vděčná. Nepátrejte po detailech příběhu nebo po podrobném popisu, prostě si ji přečtěte. Mohla bych teď napsat svůj názor na některé pasáže nebo postavy a prozradit alespoň část děje, ale neudělám to, abych ostatním nezkazila moment překvapení, který mě doprovázel celou knihou. Jen podotýkám, že se mi v závěru vybavila kniha Muž jménem Ove, zřejmě mají něco společného. Obě mi nejspíš uvíznou v paměti na velmi dlouhou dobu.
Pim
  1. 3. 2015, 20:00
Zajímavý příběh, postupně se rozvíjející, nečekaně komplikovaný... Každý si s sebou něco neseme a svým způsobem to poznamenává naše chování, to jak se chováme vůči druhým, to jak necháme druhé chovat se k nám. Čtení bylo pro mne pozvolné a zajímavé a jsem ráda za ten konec.
23.44
  2. 11. 2015, 17:06
Bylo to velmi dobré čtení, zajímavé od začátku do konce. Líbil se mi konec, žádný americký happy end, ale pomalý pokles napětí a nakonec smíření sama se sebou, s osudem.