Doktore, šťastný a veselý!

Doktore, šťastný a veselý! Originální název: An Irish Country Christmas

Leda - 2013
ISBN: 978-80-7335-340-7

Leda (2013) 978-80-7335-340-7 568
Leda (2010) 978-80-7335-254-7 568

Mladý doktor Barry Laverty se těší na první Vánoce v útulné vesnici Ballybucklebo, radost mu však pokazí jeho dívka Patricie, protože nemíní na svátky přijet. Jenomže Barry se nemůže svými srdečními záležitostmi příliš zabývat on a jeho starší kolega Fingal Flahertie OReilly mají plno práce s běžnými chorobami i s naléhavými případy vyžadujícími plnou pozornost. A navíc se objeví velký problém. V blízkém okolí si otevře ordinaci nový doktor, jenž podvodně přetahuje pacienty a jehož šarlatánství začíná ohrožovat zdraví důvěřivých venkovanů. Je možné, aby se ve zdejším kraji uživili tři praktičtí lékaři? Barry o tom začíná pochybovat. Leč i v nepříjemném zimním období nastávají bezstarostné chvíle a páni doktoři z Ballybucklebo si uprostřed shonu kolem vánočních sešlostí a veselic dokážou najít čas, aby obstarali třeba nadílku pro děti osamělé matky. Sníh tady sice padá jen zřídka a ani zázraky se nedějí jako na běžícím pásu, to ovšem neznamená, že musejí být Vánoce nutně na blátě a lidé že by měli přestat doufat a věřit Ať už jste staří známí, anebo se s oběma doktory a jejich bližními setkáváte dnes poprvé, vítejte do světa humoru, přátelství a lásky! (Založil/a: allllllllll)

alča87
  12. 3. 2015, 12:16
Ze začátku jsem se nemohla začít, připadal mi to už moc stejné, jako předchozí knihy. Ale asi tak po třetině knihy, kdy se koná vánoční představení jsem se skvěle bavila a knihu dočetla s chutí a úsměvem. A musím říct, že se už zase těším na další díly, ale dám si teď delší volno, jelikož už mám v hlavě předoktorováno.