Cuba Libre

Cuba Libre Originální název: Cuba Libre

Jota - 2010
ISBN: 80-7217-451-7

Jota (2010) 80-7217-451-7 292

Cuba Libre není román - přesto v sobě má řadu silných příběhů. Cuba Libre není dokument - ale o životě současné Kuby se v knize dozvíte mnohem víc než ze stohu novin. Cuba Libre není ani klasický cestopis, protože při jeho čtení nebudete zdolávat vrcholy, trmácet se terénem ani zápolit s živly. Zato vám Cuba Libre řekne mnoho o tom, jak, kam a proč stojí za to cestovat. Cuba Libre je knížka plná svobody, radosti a žízně... po životě. A někdy pochopitelně i žízně po kubánském rumu a velké životní lásce. (Založil/a: Antonín)

Elrond
  23. 3. 2013, 16:22
Knížka je fajn, původní čtyřhvězdičkové hodnocení jsem nyní po své vlastní cestě na Kubu navýšil na hvězd pět ... díky knížce jsem ušetřil už za cestu z letiště :-) Kuba je v podstatě na několikrát projetá - neskrývaně podle průvodce Rough Guide, zážitky z cest a natáčení jsou v knížce zpracovány a doplněny další faktografií. Domnívám se, že na dvojici H+N je opravdu v dobrém vidět vliv staré dobré školy Hanzelky a Zikmunda a je fajn, že takováhle "dvojka" funguje. Těším se na další projekty.