Podtitul: Slasti a strasti nevěrníků

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2537-9

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2537-9 152
Mladá fronta (2010) 978-80-2042-325-2 152

Autorka Něžné tygřice, souboru povídek plných lásky a legračních situací z rodinného života, tentokrát sáhla po tématu kontroverznějším. In flagranti je vtipná knížka o nevěře, kde dramatické momenty střídají humorné zápletky, točící se kolem zdánlivě harmonického manželského páru. Hlavní hrdinkou je spokojená, milující žena Barbora, která netuší, že její romantický muž Robert, obšťastňující ji i po desetiletém manželství milostnými verši, loví stejnou metodou i další ženy kolem sebe. Děj se odehrává v průběhu několika dní, kdy Barbora během služební cesty do zahraničí náhodou prohlédne Robertův druhý tajný život a zhroutí se jí svět. A zatímco se zhrzená máma dvou malých dětí snaží daleko od domova v cizím městě znovu najít ztracené seběvědomí a životní rovnováhu, její sukničkář se zamotá do svých komplikovaných her se třemi milenkami tak zapeklitě, že je nakonec přistižen in flagranti se svou vlastní manželkou. (Založil/a: Antonín)

Dana Emingerová Dana Emingerová
*??.??.1961

chrispe
  6. 7. 2013, 8:27
Když jsem tuto knihu otvírala, ani ve snu by mě nenapadlo, jak mě opravdu zaujme a bude bavit (příloha k časopisu... to přece nemůže být nic extra). Příběh několika spletených osudů točících se okolo nevěr a různých pohledů na tuto neřest, mě vzal do sebe a nepustil - byla jsem vážně zvědavá, jak to dopadne. Líbilo se mi prostřední Maďarska, historky o Sissi, i zmínky o vážné hudbě (budu si muset pustit Haydena :). Oceňuji i poslední dvě strany pro ty, kteří nemají rádi otevřené konce - i když ono se to i tak úplně neuzavře, ale tak to v knihách chodí. Doufám, že se mi od paní Emingerové dostane pod ruku ještě něco dalšího. Btw: Ilustrace (3. vydání, Mf a.s., 2013) se mi vážně nelíbily, skoro mě až rušily, a obálka by mě od "normálního" nákupu odradila.
IOIOIO
  23. 1. 2014, 16:29
Autorka psát umí. Tím mám na mysli styl. Ovšem co se týká obsahu, tak touto fantasmagorickou a chaotickou knihou mě fakt dojala. Vysoce nepravděpodobný propletenec lidských vztahů (každý se zde nakonec setká s každým - dokonce i v Rakousku!) založený na nějaké pseudovědecké myšlence z oblasti genetiky či gynekologie. Ale hlavně, že si milovníci erotických scén přišli na své, to je důležité - v dnešní době, kdy píše každý, kdo udrží pero!!
Wajny
  2. 9. 2014, 21:18
Příjemné překvapení, od této knížky jsem opravdu tolik nečekala. Skvěle propletený příběh všech nevěrníků - opravdu velmi dobrá kniha, u které jsem se tolikrát smála. Kniha není zbytečně natahovaná, těch 150 stránek je opravdu akorát. Jen jsem byla lehce zklamaná z otevřeného konce, který ale zase tak otevřený nebyl. (Málem jsem knížku odložila bez přečtení posledních dvou stránek).
sauzie
  5. 1. 2013, 22:36
Ze začátku jsem měla v postavách docela "hokej" a nějak jsem se nemohla zorientovat. Ale nakonec se ten propletenec podařilo hodně vtipně rozmotat a příběh mě vcelku pobavil.