AC/DC

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-276-8

BB art (2009) 978-80-7381-276-8 432
BB art (2008)

Kompletní příběh největší rockové kapely na světě.
Před sto padesáti miliony alby předváděli AC/DC nezapomenutelnou šou v pořadu „Countdown“ televize ABC – Bon Scott oblečený při jedné příležitosti jako školačka z pekla, Angus Young utopený někde v kostýmu gorily. Během třiceti let, které od té doby uběhly, prováděla tahle kapela první sexuální zkušenosti, opilecké tahy, bitky, svatby, porody, pohřby, pořízení nových aut a tetování v životech milionů lidí od Bruselu po Brisbane, z Montrealu po Manchester a všech místech mezi nimi.
AC/DC se dokázali vzpamatovat z Bonovy tragické smrti v roce 1980 a hořkosladkou je ironií, že se teprve poté, s příchodem jeho nástupce Briana Johnsona a natočením desky Back In Black, usmála na kapelu šťastěna a přišla celosvětová sláva. AC/DC ani dnes nejeví žádné známky únavy a opotřebování a stala se spíš institucí než pouhou rockovou skupinou. Zkuste si představit, jak by vypadal svět bez nich.
Murray Engleheart nám spolu s Arnaudem Durieuxem poprvé líčí kompletní příběh největšího a nejhlasitějšího australského rock&rollového vývozního artiklu. Murray, jeden z nejuznávanějších australských hudebních publicistů, psal během posledního čtvrt století pro časopisy po celém světě a se členy kapely AC/DC mnohokrát vyzpovídal. Arnaud je bývalým rockovým publicistou a sledoval kariéru skupiny posledních dvacet pět let, během nichž si vytvořil bezesporu největší archív materiálů o AC/DC na celém světě. (Založil/a: DF.Future)

#hudba

Všivák
  10. 8. 2012, 22:01
Knia se vvěnuje hlavně první éře kapely, když ještě žil Bon Scot. Jeho smrt ještě také dlouho popisuje. Příchod Briana Johnsona, a pak to bere dost hopem. Jelikož mám alba s Bonem Scotem nejradši, tak je to jenom dobře.
GAM3R22
  29. 11. 2013, 13:14
Jakožto věrného fanouška této kapely mě kniha nemohla minout. Zakousl jsem se do ní okamžitě mne pohltila. Bez cenzury je zde líčen život kapely od jejich začátků až po dnešní dny. Jsou zde uvedeny místy i významy názvů písní, vyjasnění určitých kontroverzí. Kniha byla psána po dobu pěti let a vychází hlavně s rozhovorů se členy kapely, lidmi, kteří kapelu oblopovali a také z různých archivních rozhovorů z televize, rádií a dobového tisku. Za mě 10/10
dudy
  3. 7. 2011, 9:55
Pro fanoušky povinnost. Velmi vtipně napsaná biografie a vystihnutí osobností jedné z nejlepších kapel na světě (mé nejoblibenější), která si to, i přes stáří svých členů, válí ještě doteď. Trochu mě mrzí, že kniha končí albem Stiff Upper Lip, ale psala se pět let a navíc první český překlad vyšel v roce 2008. Až se mi nechce věřit, že jsem tento skvost sehnal za 99,- Kč u nejmenovaného prodejce levných knih. :-)
It's a long way to the top if you wanna rock'n'roll.