Dnes večer jsem se rozloučila

Dnes večer jsem se rozloučila Originální název: Tonight I Said Goodbye
Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2878-5

Knižní klub (2010) 978-80-242-2878-5 319

Na detektivní kancelář Lincolna Perryho a Joea Pritcharda se obrací muž, jehož syn byl nalezen zastřelený ve svém domě a snacha s vnučkou beze stopy zmizely. John Weston nechce uvěřit, že jeho syn Wayne povraždil svou rodinu a sám spáchal sebevraždu, jak tvrdí policie. Perry s Pritchardem se ujímají vyšetřování, ale brzy zjistí, že případ má mnohem složitější pozadí, než se zdálo –vynoří se otázky praní špinavých peněz i vazby na nebezpečnou ruskou mafii. Navíc krásná Julia Westonová, kterou se jim podaří nalézt, začne Perryho velmi přitahovat… Moderní, originální variace na klasické detektivky drsné školy s překvapivým rozuzlením. Debut amerického autora s českými kořeny byl nominován na cenu Edgar. Na jaro 2010 připravujeme další příběh s Lincolnem Perrym, Sorrow’s Anthem. (Založil/a: allllllllll)

Michael Koryta Michael Koryta
*20.09.1982

illy
  25. 7. 2012, 16:28
Vlakovka. Velmi solidně napsaná a čtivá. Prvních 60 stran jsem si říkal že půjde o tuctovku, pak jsem byl ale vtažen do děje a zbytek zhltnul na jeden zátah. Neočekávejte žádné rafinovanosti a překvapení, vše je v podstatě tak jak tušíte. Je třeba podotknout že je to prvotina tehdy dvacetiletého autora. A kdybych ji četl v rámci nejaké soutěže škrábalů do jednadvaceti let - dám i plný počet. Talent, který se (doufám) bude rozvíjet a já se těším na další book.
stavradka
  16. 10. 2013, 18:14
Velmi kvalitní moderní detektivka. Čte se sama, ale není nikterak šokující. Nechávám rezervu hvězdičkám a dávám jen čtyři.