Originální název: Jak vystoupit z EU

ISBN: 978-80-7363-463-6

Dokořán (2012) 978-80-7363-463-6 160
Laissez Faire (2010) 978–80–254–6624–7 100

ŘEKLI O KNIZE:

Pavel Kohout, ekonom: „Na existenci Evropské unie si většina z nás zvykla. Řadu drobných i větších omezení, počínaje drobnou administrativní šikanou a konče zásadními politickými koncepcemi proto bereme fatalisticky: jako neměnnou danost. Jako něco, co si vrchnost vymyslela a tak to zkrátka být musí. Někteří z nás dokonce po potřebě silné ruky Bruselu přímo volají. Stále ještě žijí v blažené víře, že "Bruselané“ jsou nadlidé obdaření inteligencí, dobrotou a poctivostí, čehož my, nedokonalí Češi nikdy nedosáhneme. Často si v této souvislosti vybavuji slova právního historika J. Klimenta, který v roce 1939 vítal německou okupaci mimo jiné těmito slovy: „Pro nás samostatnost byla neštěstím. Tvoří se impérium a my si musíme v jeho rámci najít skrovné místo.“ Těm, kdo uvažují o dnešní EU podobně, by kniha Petra Macha měla otevřít oči.

Benjamin Kuras, spisovatel: „Ko­nečně publikace, která s ekonomickou profesionalitou, ověřenými fakty a číslicemi věcně a čtivě shrnuje argumenty, které se já snažím s britskou zkušeností Čechům sdělit už patnáct let: Evropská unie je kolosální byrokratický podvod na občanech evropských států, stojící na setrvačnosti neustále rostoucích a nekontrolovatelných veřejných výdajů, upevňování absolutní moci neodvolatelných vladařů a šikanování občanů neustále rostoucím množstvím regulací. Přijetím Lisabonské smlouvy se stala nereformovatelná a nastoupila cestu k zániku západní demokracie.“

Miroslav Ševčík, ekonom: „Kniha je užitečným průvodcem občana po stále více neprůhledném procesu, v němž politici a úředníci rozhodují o každodenním životě člověka. Měl by si ji přečíst každý, kdo se o politiku, právo a ekonomiku aspoň trošku zajímá, ať už si přeje pravomocí pro Brusel více nebo méně.“

REFERNCE Z TISKU:

prvnizpravy.cz:

Šéf Svobodných sepsal návod, jak vystoupit z EU

Zneužitý Špidla: Podpořil velké, nic nezískal

euro.cz:

Klausův exporadce napsal návod, jak vystoupit z EU (Založil/a: Laponka)

Alduin
  28. 7. 2015, 20:07
Kniha sumuje celková negativa vlivu EU nejen na suverenitu a hospodářství České republiky, ale i na ostatní tzv. "daňové ráje" (tax haven), které mají vyšší životní úroveň, vyšší HDP a vyšší roky dožití. Je zde zaznaménáno protlačení Lisabonské smlouvy a dalších smluv, reakce i sliby našich a sousedních politiků. Nakonec uvádí příklady, jak vystoupit z EU a zamýšlí se nad tím, jaké dopady (kladné) by to mělo na náš stát.