Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Šokující pravda o vodě

60%
3 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Šokující pravda o vodě Originální název: Water: The Shocking Truth That Can Save Your Life

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 6x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Šokující pravda o vodě....proč umíráme předčasně? Kornatění tepen, smrtelný jed fluor, mozek se mění na kámen, sůl zabíjí pomalu, ledvinové kameny, praskání cévek. Tato jedinečná kniha významného lékaře je určena všem, kdo si přejí uchovat zdraví do velmi vysokého věku. Kniha odhaluje tajemství, proč umíráme zbytečně předčasně. Čtenáře šokuje. Lidé již vydrželi až 90 dní bez jídla, ale bez kyslíku mohou být jen několik minut. Bez vody lze přežít jen několik dní. Je to ironie přírody: bez vody může člověk přečkat sotva 72 hodin, aniž by upadl do bezvědomí. Ale je to také voda, která mnohdy vyvolává předčasné stárnutí lidí i zvířat. Způsobuje nejen předčasné stařecké změny, ale člověk může onemocnět mnoha chorobami, které jsou během jeho života vyvolány pitím vody, obsahující minerální látky. Tato kniha odhaluje tajemství, proč lidé a zvířata umírají předčasně. Kniha je podložena více než 50 lety intenzivního výzkumu. (Založil/a: Laponka)

(více)  

Štítky

více  
Paul Bragg Paul Bragg

Další díla
Zobrazit další díla autora  
Patricia Bragg Patricia Bragg


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 12. 2015, 14:59
Názvem sice kniha tak trochu nabízí senzaci, ale při čtení jsem k žádným senzačním či šokujícím informacím nedospěl. Možná i díky tomu, že se již problematice prevence dobrého zdraví pár let věnuji a většina toho, co jsem se v knize dočetl, pro mě nebylo novinkou.
Kniha je jakýsi slepenec mnoha informací z oblasti zdravého způsobu života, někdy až chaoticky podávaných a často i opakovaných. Většinou jsem se s názory autorů ztotožňoval, ačkoli občas jsem zapochyboval nebo zauvažoval, nakolik jsou jejich tvrzení podložena pravdou a seriózním výzkumem. Obecně ale rady, které se v knize často opakují, patří dnes už k známým informacím pro každého, kdo se zajímá o své zdraví a o jeho udržení v dobré kondici.
Např.:
- omezte maso a jezte více zeleniny a ovoce
- pijte čistou vodu a čerstvé zeleninové a ovocné šťávy
- nejezte sůl
- omezte cukr
- provádějte tělesná cvičení ... atd.

V čem tedy spočívá výjimečnost této knihy? Paul Bragg došel především k jednomu důležitému poznatku: anorganické minerály jsou lidským organismem velmi špatně vstřebávány a pokud je tělo nevyloučí, usazují se v cévách, kloubech a dalších orgánech, přičemž postupně způsobují různé nemoci a trápení až nakonec vedou k předčasné smrti.
Nejvíce se do těla dostávají anorganické minerály vodou. Paul Bragg tedy nabádá omezit pití minerálních vod, vody ze studní nebo i obyčejné vody z kohoutku. Naopak velmi doporučuje pití destilované vody nebo pití čerstvých zeleninových a ovocných šťáv (v kterých je pro tělo mnoho prospěšných a dobře vstřebatelných organických minerálů).
Vzhledem k tomu, že vstřebatelnost anorganických minerálů je pouze cca 5%, lze s tvrzeními autora knihy opatrně souhlasit. Ale jak jsem si již často ověřil: "všeho s mírou". :-)
Návod Paula Bragga k pití destilované vody beru jako velmi zajímavou informaci a zcela jistě zkusím některé jeho rady využít v mé snaze o zdravý způsob života.
Knihu považuji za vemi dobrý vklad do oblasti správné životosprávy a správného stravování.