Příběh jednoho manželství

Příběh jednoho manželství
Originální název: Portrait of a marriage

Motto - 2000
ISBN: 80-7246-048-X

Motto (2000) 80-7246-048-X 244

Psychologický román americké autorky je obrazem manželství kultivovaného umělce, bohatého malíře, a prosté pennsylvánské venkovanky.

Celý příběh tohoto manželství je prostý jakýchkoliv dramatických vnějších dějových zvratů. Oba manželé však musejí překonávat řadu niterných konfliktů, vyplývajících z jejich rozdílných povah, odlišného rodinného prostředí a různého duševního obzoru i inteligence. Jejich vzájemná láska však přeroste v trvalý svazek, který jim pomáhá všechny rozdílné prvky překonat a sjednotit, a prožít celý život ve šťastné a harmonické shodě. Přesvědčivý román vyniká skvělou psychologickou kresbou obou hlavních hrdinů. (Založil/a: Laponka)

HelenaH82
  20. 11. 2013, 21:50
Příběh mě nutil celou dobu uvažovat, co muže a ženy připoutalo k sobě. Snad fyzický vzhled? Na první pohled tomu tak bylo a přesto, když přemýšlím, o čem je láska, tak asi o tom, co ti dva dokázali: nechat druhého žít a být, takového jaký je a být sám tím, čím jsem. Složitost nastává, když si tyto dvě věci protiřečí.