Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Exorcisté a Psychiatŕi

53%
3 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Exorcisté a Psychiatŕi

Nejnovější vydání:
Karmelitánské nakladatelství
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Karmelitánské nakladatelství

Knih v češtině pojednávajících o exorcismu a o skutečnosti osobního zla je u nás zatím spíše jako šafránu. Zásluhou především Karmelitánského nakladatelství jich však již pár máme: od francouzského psychiatra a trvalého jáhna komunity Blahoslavenství Philippa Madreho Ale zbav nás od zlého (Karm. nakl., Kostelní Vydří 2003, 2. vyd.), od italského kněze a teologa Raula Salvucciho Zkušenosti exorcisty (Karm. nakl,. Kostelní Vydří 1999), od řeholníka ze Společnosti svatého Pavla a římského exorcisty Gabriela Amortha Exorcista vypráví (Karm. nakl., Kostelní Vydří 2000), od Giovanniho Battisty Proji Lidé, démoni a exorcismy (Paulínky, Praha 2004) a nyní vyšla kniha opět od Gabriela Amortha Exorcisté a psychiatři (Karm. nakl., Kostelní Vydří 2006). Kromě těchto titulů bychom mohli ještě odkázat na především na Slovensku vydané tituly maltského exorcisty Eliase Velly (např. Zlí duchovia a exorcizmus, Per Immaculatam 2003, v češtině pak od téhož malá brožurka Démony vyhánějte, Křesťanské informační středisko, Zlín 1994). Zájemce o svědectví o konkrétním případu posedlosti a následného exorcismu ještě odkazuji na knihu P. Suttera Satan v Ilfurtu (Ladislav Kuncíř, Praha 1931), na kterou snad lze dosud narazit v některých farních či křesťanských knihovnách. (Založil/a: miselka7)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Myrddin33
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 9. 2013, 20:17
Do knihy jsem se pouštěl s velkým nadšením. Téma exorcismu mi přijde zajímavé a pojit ho psychiatrií mi přijde jako výborný nápad. Nutno zmínit, že nejsem křesťanem a samotné křesťanství mi není vůbec blízké. Ale do knihy jsem se pustil bez předsudků se Shakespearovou myšlenkou "Mezi nebem a zemí je víc záhad, než se nám s našimi školními vědomostmi zdá"(shodou okolností byla citována i v této knize).
Překladatelovo slovo úvodem mi lehce vehnalo pochyb, který se později ukázal být oprávněný. Některé případy, které otec Amorth popisuje jednoduše nemohu přijmout. Už jen třeba to, že pouze křesťanství je správná cesta a ostatní lidé žijí v omylu a klamu(není to slovo od slova, ale plyne to z jedné části). Část "Exorcista v dialogu psychiatry" mi přišla zajímavá. Což se nedá říci o "mínění některých lékařů" z poslední části, protože kromě pojednání dr. Alesandro Tamina, mi přišly všechny názory vybrány selektivně z doktorů propagujících křesťanství jako pravé náboženství a to pro mne absolutně ztrácí věrohodnost. A největší zklamání je pro mě asi to, jak hlásá v celé knize otec Amorth, že by spolupráce byla nejlepším řešením atd. a pak napíše "odpovědnost za diagnózu a průběh exorcismu leží výhradně na bedrech exorcisty" a dále píše, že by se exorcista neměl nechávat ovlivnit lékařem, který asistuje. To ale staví psychiatry na úroveň hluboké podřazenosti a popírá mnohé z toho, co bylo v knize uvedeno dříve.
Nebudu déle uvádět svou nespokojenost(např. nezmínil jsem velmi idealisticky a neobjektivně nastíněné dějiny exorcismu). Kniha je pro mě velkým zklamáním a tři hvězdičky jsou pouze za skvělý nápad a určité podnětné myšlenky.