Východní vítr a Západní vítr

Originální název: East wind - west wind

Knižní klub - 1994
ISBN: 80-85634-95-3

Knižní klub (1994) 80-85634-95-3 145

V tomto románu se prolínají dva příběhy, dva rozdílné světy - čínský a americký. Mladá čínská žena Kvej-lan, z aristokratické rodiny, dospěla do věku na vdávání. Ocitá se v nich v době, kdy její země, dosud uzavřená světu, se začíná modernizovat. Její rodina však všechny tyto výsady moderního věku odmítá příjmout a chce nadále žít podle pravidel neměnných po celá staletí. Kwej-lan je připravená vdát se za muže z jiné aristokratické rodiny. Tento sňatek byl domluven již v jejím dětství. Vrátil se ze studií v Americe a uznává moderní přístupy k životu. Také bratr hlavní hrdinky si dovezl ze svých studií manželku - Američanku. Každý den dochází ke střetům čínského a amerického životního stylu, zvyklostí a názorů. (Založil/a: Laponka)

Ariko
  14. 11. 2014, 9:45
Knihy o východní Asii mě všeobecně přitahují a baví, ale zde je celá věc až moc poevropštělá (potažmo poameričtělá).
zarran
  13. 4. 2015, 12:42
Autorka, ač Američanka, žila v Číně téměř od narození (rodina se tam přestěhovala kvůli práci jejího otce), takže vnímala propojení obou kultur a osobní prožitek je v knize velmi znát.
Čte se skvěle, můžu jen doporučit!
Beránek
  9. 12. 2013, 8:54
Úžasná kniha, kde je ukázán rozdíl mezi západní a východní kulturou. Přečetla jsem ji jedním hltem a každému doporučuji. Je fascinující nahlédnou do čínského domu vážené rodiny a vidět různé reakce na západní expanzi do Číny.