Hvězdné deníky

Hvězdné deníky Originální název: Dzienniki gwiazdowe

Baronet - 1999
ISBN: 80-7214-230-5

Baronet (1999) 80-7214-230-5 336

Hvězdné deníky tvoří cyklus próz o kosmickém cestovateli Ijonu Tichém. Obsahují humorný a někdy až groteskní náboj. Jednotlivé epizody, z nichž některé vycházejí česky poprvé, vznikaly v průběhu několika desetiletí. Jestliže není u Lema něčeho nouze, pak to jsou především nápady. Ve Hvězdných denících je chrlí doslova jeden za druhým - mnohým autorům sci-fi by to, co se objevuje na jejich stranách, vystačilo na celoživotní tvorbu. Dozvídáme se například, že život na Zemi vděčí za svůj vznik neopatrnosti Mimozemšťanů, setkáme se s nejrůznějšími náboženstvími, mutovanými brambory přepadávajícími pocestné, byrokracií, která zaplavila celou planetu vodou, s neúspěšnou nápravou světových dějin nebo dokonce s pokusem přeprogramovat Velký třesk. (Založil/a: Tanmut)

Kanci
  7. 5. 2013, 14:38
Stanislaw Lem mě velice příjemně překvapil jeho smyslem pro humor, tyto povídky mě velice pobavili a určitě mám v plánu si od něj ještě něco přečíst