Originální název: Niezwyciężony

ISBN: 80-7193-190-X

Laser-books (2005) 80-7193-190-X 184
Knižní klub (1994)
Mladá fronta (1976)

Hvězdolet Nepřemožitelný je vyslán, aby na planetě Regis III. pátral po ztracené sesterské lodi Kondor.
Jeden z nejtechničtějších a nejdobrodružnějších SF románů Stanislawa Lema. Kniha, která však při vší své napínavosti a bohatém ději nepřestává být hluboce lidská a přemýšlivá.
Příběh lidí, kteří se na vzdálené planetě setkávají s živými organismy schopnými čelit i těm nejdůmyslnějším bojovým prostředkům.
Zvítězí jejich schopnost adaptace nebo lidská nezlomnost a vynalézavost? A hlavně - je vůbec proč a nad čím vítězit? (Založil/a: Tanmut)

vladislaus
  12. 3. 2013, 15:02
Kniha mne nudila, chyběl mi v ní Lemův humor a byla moc přetechnizovaná. Celou dobu čtení jsem přemýšlel, zda ji přestanu číst, ale lákalo mne rozluštění, které nakonec za moc nestálo.
Richie
  22. 2. 2013, 2:50
Nepřemožitelný řadím ke třem nejlepším románům Stanislava Lema (kromě Návrat z hvězd a Solaris). Příběh jsem četl několikrát a při každém čtení se mi líbil více a více. Vlastně to byl jeden z mých prvních scifi románů v době školní docházky a plně jsem ho pochopil až při pozdějších přečteních. Je to klasické dílo té pravé vědeckofantastické literatury.
ondrasek
  3. 10. 2014, 12:19
Zajímavá kniha se zajímavou myšlenkou. Jenže je také dost krátká - hlavní postavy nemají prostor na charakter, jsou ploché a neosobní, takže jsem si k nim nevybudoval žádný vztah. Na tom mohl autor víc zapracovat.
Ale jinak je to O.K., dávám 70% (i přes ten nedomrlej konec).
RedDuck
  1. 3. 2016, 18:50
Klasická zápletka scifi (dá se říci že i jiných žánrů jako horor). Je přerušeno spojení s původní posádkou - tak letí druhá zjišťovat na planetu, co se té první stalo. A jako u všech děl tohoto typu je atmosféra nejsilnější dokud se důvod neobjasní. Lemově románu nelze nic vytknout až na desítky děl podobného rázu, které vznikly po něm. Vinou toho mě ničím příliš nepřekvapil. Některé momenty jsou přesto úžasné, třeba kvůli souboji robotů jsem přejel dvě stanice:))
kozel89
  6. 8. 2014, 16:17
Začátek a střed knihy byl perfektní. Konec mě trošku zklamal ale i tak to rozhodně stojí za přečtení. Jedna z prvních sci-fi co jsem četl a zklamaný rozhodně nejsem.
Surullinen
  13. 7. 2013, 12:19
Té techniky na mě v tom románu bylo příliš, ale na druhou stranu mě fascinovalo jakou formu života dokázal Lem vymyslet. Není to podle mě jeho nejlepší román, ale za přečtení stojí.