Heatová a vlna žáru

Heatová a vlna žáru

Zoner press - 2011
ISBN: 978-80-7413-123-3

Zoner press (2011) 978-80-7413-123-3 208

Richard Castle, hlavní hrdina populárního amerického seriálu, jejž vysílá televize Prima pod názvem Castle na zabití, napsal napínavou detektivku, která se těší nebývalému úspěchu. A to zejména proto, že oficiální spisovatel je pouze fiktivní postavou a jméno skutečného autora je přísně střeženo. To dodává již tak skvělému čtení na větší napínavosti a tajemnosti.

Kniha Heatová a vlna žáru nese všechny znaky dobré detektivky – záhadu, akci, zločin… a atraktivní vyšetřovatelku v podobě Nikki Heatové, detektiva newyorského policejního oddělení vražd. Nikki vyšetřuje vraždu významného realitního magnáta. Musí při tom čelit nejen různým spletitostem případu, ale také přítomnosti vtíravého a poněkud nafoukaného novináře Jamesona Rooka. Detektiv Heatová není zvyklá brát si servítky a do každého vyšetřování jde naplno. Tentokrát se ale vše zkomplikuje, a to jak při policejním pátrání, tak v jejím vztahu k neodbytnému žurnalistovi.

Svižně napsaný příběh zaujme skalní příznivce slavného seriálu, ale i jeho naprosté neznalce. Je vhodný pro bezmála každého dospělého čtenáře – skvěle namíchanému koktejlu humoru, napětí a akce by odolal jen málokdo. (Založil/a: Miya)

Orina
  31. 8. 2013, 12:43
Jakou fanoušek seriálu jsem velmi znechucena. Detektivní zápletka naprosto nanicovatá, bez nápadu a jakéhokoliv překvapení. Postavy jsou ploché, bez možnosti ztotožnění se s nimi. Prý bestseller.....cha cha!
hladass
  10. 12. 2015, 7:07
Castle patří mezi mé oblíbené seriály, tak jsem neváhal a první knihu inspirovanou seriálem jsem si sehnal... Po pár přečtených stranách však nadšení hodně rychle vyprchalo a bylo nahrazeno zklamáním... Příběh je více než cokoliv jiného zcela obyčejný, postavy naprosto ploché a ani slovní přestřelky a vzájemná chemie mezi hlavními postavami, díky nimž se na seriál dívám, v knize příliš nefungují... Ale z úcty k seriálu a vzhledem k faktu, že následující díly jsou mnohem lepší, tři nezasloužené body dám...
Tosim
  15. 7. 2013, 10:03
Fenomén seriálu Castle mě zajímá natolik, že jsem sáhl po téhle detektivce, která s ním víceméně nesouvisí, spisovatel je fiktivní, respektive jméno, autorem bude nejspíš někdo z New York Times. Jde totiž spíše o variaci na Castlea a Beckettovou, mínus šarmantní spisovatel, mínus roztomilé a dedukční slovní přestřelky a vůbec celá ta psychologie postav (smrt matky) je taková mělká a rychlá. Podle všech dostupných indicií je totiž více než jisté, že skutečný RC by takovou knihu nikdy nenapsal. :o)
Yggdrasil
  1. 4. 2015, 14:04
Čte se to rychle a svižně - to je fakt. Jinak je to velice ploché, takové bez duše, zápletka omšelá, ničím zajímavá. Jde vidět, že to jen ždímá ze seriálu, který je opravdu perfektní. Poor Richard Castle :)
Pajky
  17. 11. 2013, 12:34
Poté co jsem začal sledovat seriál a hodně mě bavil, tak jsem neodolal a koupil si i všechny (zatím 3) v ČR dostupné knihy od Richarda Castla. A dvě z nich si přibalil sebou na dovolenou. Jak už to tak bývá na pláži není co dělat a já se tak začetl, že jsem první díl přečetl skoro najednou. Jako mě baví seriál začali mě bavit i knížky
marybu
  22. 10. 2014, 21:03
Film byl bezvadný, plný humoru a detektivní zápletky. No kniha na mě moc velký dojem neudělala, proto jsem si koupila jenom jednu knihu.