Sčítání zla

Sčítání zla Originální název: Sčítání zla

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-249-1529-6

Ikar (2011) 978-80-249-1529-6 344

Klára, šéfredaktorka časopisu a autorka vyhledávaných sloupků a povídek o osudech žen, prochází těžkou zkouškou. Nedokáže se vyrovnat se smrtí pětiletého syna a ztrácí smysl života. Pokusí se o sebevraždu, léčí se na psychiatrické klinice a pomalu se uzdravuje. Nicméně po návratu domů rozleptávají její sebedůvěru zlá tchyně, tlak okolí, aby měla další dítě a manželova nevěra. Potom se v sousedství objeví Norbert, úspěšný malíř. Klára bohémského umělce okouzlí a on se poprvé v životě doopravdy zamiluje... (Založil/a: Miya)

Evelýny
  6. 8. 2014, 20:48
Po dočtení jsem cítila smutek, lítost, depresi - ještě pár takových paranoidních knih a sama vyhledám psychiatra. Nicméně děj mě pohltil, musela jsem číst dál, abych zjistila, jak příběh Kláry skončí. Když už to vypadalo, že Klára to nejhorší má ze sebou - že se snad ode dna konečně odrazí - tak přišel konec.
Nakonec jsem přemýšlela, komu se vlasně zlo sčítalo a kdo koho v tomto příběhu terorizoval. Za tu depresi a beznaděj jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale toto je příběh, který si určitě budete dlouho pamatovat, takže dávám plný počet bodů.