Labyrintem středověku

Labyrintem středověku
Originální název: Labyrintem středověku

XYZ

XYZ

Co si představíme pod kouzelným labyrintem starých cechů, co jsou to magická řemesla? Alchymie, magie, kabala či další hermetické disciplíny? Ne, ty v naší knize nenajdete, alespoň ne přímo. Zato se můžete potkat s myslivci, mlynáři, kameníky, sládky, pastýři, zvonaři, bylinkáři? a také třeba s profesemi, jejichž příslušníci se přímo do cechů nesdružovali, avšak do naší netradiční mozaiky rozhodně zapadají a zpestřují ji - máme na mysli katy, zloděje či prostitutky. Knihy o dějinách řemesel patřily vždy k oblíbeným titulům, které se na pultech knihkupectví dlouho neohřejí. Všechny tyto seriózně pojaté práce však magickou stránku řemesel opomíjejí. To byla pro nás výzva. Naším prvořadým cílem nebylo přinést odbornou historickou publikaci, nýbrž jsme se chtěli pokusit o sondu do života našich předků a představit ho trochu v jiném světle. (Založil/a: allllllllll)