Originální název: The Sands of Mars

Baronet - 2009
ISBN: 978-80-7384-186-7

Baronet (2009) 978-80-7384-186-7 240
Baronet (1998) 80-7214-132-5 240 Knižní klub (1998) 80-7176-790-5

Jedna z ranných prací nedávno zesnulého mistra SF sice neoplývá moderními technologiemi ale předznamenává jeho nepřekonatelnou schopnost pohledu do budoucnosti. Spisovateli Martinu Gibsonovi se splní jeho dávná touha - navštívit výzkumné středisko na Rudé planetě. Zprvu okouzlen, postupně se seznamuje s obtížemi a nebezpečími, které tento pobyt přináší, s bojem o přežití v nehostinném prostředí a s hrůzou, která z něj čiší. (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  22. 7. 2012, 12:48
Úvod, ve kterém hlavní hrdina, spisovatel, cestuje na Mars je hodně rozvláčný a trochu nudný. Po příletu na planetu se to příběhově zlepší. Zde na planetě spisovatel postupně zjišťuje, že tu vědci pracují na tajném projektu a začíná pátrat. Když to tak shrnu, je tato kniha pro mě takový lepší průměr. ===60%
sourekm
  8. 11. 2015, 11:58
Autor si tady šoupl do knihy sám sebe cestjícího na Mars aby získal podrobnější informace na svou práci.
Celý příběh je nejprve zdánlivě o životě na stanici, pak o milostném románku s nezletilou dívkou která na stanici pracuje. Pak ale hlavní hrdinové narazí na něco velmi zajímavého a tajemného při průzkumu okolí. Nechápavě prohlíží cedule u jedné základny o projektu úsvit a o tom, že vše podrobné je přísně tajné.
Pak jednoho dne kdy má být vidět Phobos na obloze celá stanice uvidí východ slunce. Inženýři na Phobosu vytvořili slunce na jaderný pohon. To bylo tak originální, že jsem se musel u čtení zastavit a myšlenku na to vychutnávat.