Fantasy & Science Fiction 2006/03

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-833-6

Triton (2006) 80-7254-833-6 144

V tomto čísle nám Garth Nix v krátké povídce Touha srdce opět poskytne svěží pohled do artušovských legend. Robert Reed odpoví pod titulem Jaké to vlastně je na otázku všem, kdo se zajímají o pocity člověka, jehož mysl je posednuta přítomností mimozemské inteligence. Svět gryfů a jednorožců navštívíme díky fantazii Petera S. Beagla v noveletě Dvě srdce. Pokud máte zálibu v temných příbězích s mrazivou atmosférou, pak spolu s Michaelem Sheou můžete nahlédnout do nitra vyšinutého hrdiny novely Jiná cesta. Henghis Hapthorn, nejlepší nezávislý záhadolog Staré Země, se v povídce Matthewa Hughese ujme dalšího zapeklitého případu točícího se tentokrát kolem zvláštního Artefaktu Thimů. Na závěr nám Carol Emshwillerová nabídne v povídce Knihovna příběh vojáka, kterému se naskytne šance blíže se seznámit s křehkým prostředím opatrovatelek knih, jež má jako bezbožné a rouhačské za úkol zničit.

Obsah:
Dvě srdce (Peter S. Beagle)
Jiná cesta (Michael Shea)
Po čem srdce touží (Garth Nix)
Jaké to vlastně je (Robert Reed)
Sedmá dcera (Bruce McAllister)
Artefakt Thimů (Matthew Hughes)
Knihovna (Carol Emshwilleová)
Vilím a mravenci (Terry Bisson) (Založil/a: Miya)