Fantasy & Science Fiction 2006/04

Originální název: The Magazine of Fantasy & Science Fiction 2006/04

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-853-0

Triton (2006) 80-7254-853-0 160

V rukou máte mimořádný speciál věnovaný cenám Nebula. Pokud to nevíte, pak vám prozradíme, že cena Nebula je každoročně udílena jako výsledek hlasování Americké společnosti autorů science fiction a fantasy.

Daniel Abraham se v hororové povídce Placatá Diana ("Flat Diane" - 2004) velmi znepokojivým způsobem podívá na problémy jedné neúplné rodiny.
Letos si Nebulu v kategorii krátká povídka odnesla Carol Emshwillerová s příběhem Žiji s tebou ("I Live with You" - 2005), v němž odkryla možnou existenci bytosti žijící nepozorovnaně přímo vedle vás.
U nás dosud neznámá K. D. Wentworthová se představí povídkou Znovuzrození ("Born-Again" - 2005)a přinese nám zajímavý pohled na téma klonování.
Nebulou oceněná novela Magie pro začátečníky ("Magic for Beginners" - 2005) od Kelly Linkové je příběhem chlapce, jenž patří do skupiny dospívajících, kteří propadli kouzlu zvláštního televizního programu.
Paolo Bacigalupi se v povídce Škváropísečníci ("The People of Sand and Slag" 2004) podívá do nehostinné budoucnosti, kdy se lidstvo muselo přizpůsobit zhoršujícím se ekologickým podmínkám na úkor samotného lidství.
A na samotný závěr jsme připravili Nebulou opět odměněnou povídku Stvoření ("Creation" - 2002) od Jeffreyho Forda.

Čeká vás tak prvotřídní kvalita a skvělé příběhy, nenechte si čtvrté číslo magazínu F&SF v žádné případě ujít! (Založil/a: Miya)