Fantasy & Science Fiction 2007/01

Originální název: The Magazine of Fantasy & Science Fiction 2007/01

Triton - 2007
ISBN: 978-80-7254-937-5

Triton (2007) 978-80-7254-937-5 160

Na závěr zimy si dopřejeme trochu pohodové atmosféry, i když rozhodně nezůstane jen u toho. Hned na úvod se v pohádkově laděném příběhu Na cestě do Obrova od Matthewa Corradiho vydáme s mladou Adélií poznávat širý svět. Naopak Dale Bailey nám v povídce Konec světa, který jsme znali předestře pohled na jeden z možných katastrofických scénářů. V novele Labyrint stromů od Claudie O'Keefeové se musí mladá dívka vypořádat nejen s nově získanými schopnostmi strážkyně panenského kousku americké přírody. Mrazivý příběh sněhem zavátých Vánoc na horách od Michaela Liblinga nebude zrovna tradičně poklidným svátečním vyprávěním. Do nálady nás ale určitě dostane Kedrigern od Johna Morressyho v povídce Dlouhý, krátký a vysoký. Špetku "literární fantastiky" si pro nás schová Carol Emshwillerová v Nebulou oceněné povídce Tvor. Příběh ukrytý uvnitř příběhu a prodchnutý domorodou americkou magií bude vyprávět Alex Irvine v povídce Vandoise a netvor z kostí. A na závěr si díky povídce Opálová koule od Roberta Reeda jistě nenecháme zkazit náladu "zaručenými" předpověďmi budoucnosti. (Založil/a: Miya)