Štvanice na ďábla

Štvanice na ďábla Originální název: Teufelshatz

Fantom Print - 2011
ISBN: 978-80-7398-115-0

Fantom Print (2011) 978-80-7398-115-0 304

Německo v době třicetileté války. Země se propadá do krutých bojů. Hlad a nemoci si žádají své oběti – a ani urození a majetní nejsou ušetřeni. Černá smrt nedělá rozdíly. Tuto pohnutou dobu využívají tajné spolky složené z vlkodlaků, čarodějnic a blecrů, aby připravily epochální změny. A je to především Hagen von Stein, kdo chce proměnit ve skutečnost své temné plány. Neboť bývalý boží bojovník byl odsouzen k nesmrtelnému životu coby sluha wariwulfů a nemá v úmyslu strávit celou věčnost v zotročení.

Německo v roce 2007. Moderní inkvizitor Georg von Vitzthum, který se zmocnil kronik Hagena von Stein, se vydává na lov zlověstných bytostí. Lidstvo o skrytých souvislostech nic netuší. Ale Georg se chystá odhalit největší spiknutí všech dob ... (Založil/a: Miya)

André Wiesler André Wiesler
*25.09.1974

PeťkaW.
  16. 12. 2014, 9:54
Znáte ty knihy, které čtete, čtete, čtete je rádi a najednou zjistíte, že už je čtete rádi o něco méně, až se pak musíte do čtení skoro nutit? Tak přesně tenhle problém mám s druhým dílem o Hagenovi von Stein. Postavu Hagena jsem si v prvním díle docela oblíbila, a proto mi jeho násilná přeměna z kladného v záporného hrdinu moc nesedí, i když občas jeho dobré vlastnosti v ději problesknou. Celý díl jsem bojovala s tím, že jsem skousávala fakt, že je Hagen vlastně záporák ( i když ne tak úplně). Díky tomu se stalo, že mě v druhé polovině knihy začala bavit víc dějová linka von Vitzhuma ze současnosti, což v 99% jiných případů bývá přesně naopak a já bych nejradši přítomnost úplně vypustila a četla jenom úseky z minulosti. Těžko říct, kde udělali soudruzi při psaní chybu... uvidíme, co s mými rozporuplnými pocity udělá závěrečný díl.