Černý šíp

Černý šíp Originální název: Black Arrow

Perseus - 2009
ISBN: 978-80-87010-31.0

Perseus (2009) 978-80-87010-31.0 298

V Japonsku 11. století řeší bystrý detektiv Akitada případy plné záhadných vražd, vydírání a korupce na nejvyšších místech.
Nalézání cest k moci a vlivu se v Japonsku jedenáctého století stává někomu tak lstivému a zvědavému, jako je Sugawara Akitada, běžně. Je vyslán na sever, aby převzal správu provincie Ečigo, odlehlého a mrazivého kraje, neblaze proslulé svým nepřátelstvím k cizincům. Zimní sněhy hrozí zpřetrhat veškerá pouta s civilizací, mlhavá autorita i samotné životy jeho rodiny jsou ohroženy sérií problémů. Řetězec brutálních vražd, místní povstání a tajemství kruté jako severní mrazy... ale mnohem zrádnější.

Zdroj: přebal knihy (Založil/a: Zdenulka)

Gallienus
  28. 11. 2016, 12:30
Tak Akitada Sugavara začíná pomalu v mých očích konkurovat Sanu Ičiróvi, autorka nás tentokráte zavede do provincie Ečigo, kde hlavní hrdina převezme post guvernéra. Tato provincie stále ještě není zcela pod kontrolou císařské moci a její správa je spíše trestem, než odměnou. Původní obyvatelé nežijí v nejlepších vztazích s novými kolonisty, tak je zde atmosféra trochu vyostřená, to v kombinaci s bující korupcí, nefunkční státní správou a místními klanovými vůdci činí poslání nového guvernéra nadmíru obtížným. Detektivní zápletka možná někomu přijde trochu překombinovaná, ale mně se příběh líbil.