Zrození zimy

Originální název: Winterbirth

Fantom Print - 2009
ISBN: 978-80-7398-059-7

Fantom Print (2009) 978-80-7398-059-7 344

Jde o první knihu trilogie Svět bez bohů.

První věk začal, když bohové stvořili svět.
Druhý věk začal, když bohové stvořili Pět ras.
Třetí věk začal nepřítomností bohů a chaosem.

Mezi thany Pravých klanů panuje nejisté příměří. Teď, s příchodem další zimy, vyráží armáda Černé stezky ze svého vyhnanství za Údolím kamenů k jihu. Některým přinese válka rychlou a násilnou smrt. Jiní neuslyší řinčení mečů ani nespatří bojiště posetá těly. Místo toho uvidí příležitost, jak naplnit své vlastní ctižádostivé touhy. Všechny ale brzy zahalí stín, který se snáší na svět. Protože zatímco zuří bitvy, vydává se jeden muž po stezce, která v něm probudí strašlivé síly - a jeho odkaz bude psán krví. (Založil/a: Rithis)

Brian Ruckley Brian Ruckley

Hedgehog
  12. 9. 2015, 14:53
Příjemné čtení, kde ne každá postava intrikuje proti ostatním, děj je spíše lineární a odsýpá s jistým předpokladem. Žádné velké kolotoče se nekonají. Konec je příjemně otevřený, včetně nezodpovězených otázek pro další díly. Škoda poměrně složitých jmen, kdy mi dělalo problémy orientovat se, o kom právě autor vypráví. S chutí se pustím do dalšího dílu.
D||X
  13. 2. 2014, 10:00
Úvod do úžasné trilogie. Kniha pro mě byla obtížnou na pochopení, přišla mi velice složitě napsaná. Až k samotnému konci jsem začal chápat všechny souvislosti.
Rithis
  23. 12. 2009, 22:07
Jde o klasickou fantasy, která nepřináší nic převratného, ale na druhou stranu ani nekopíruje z ostatních knížek. Rozhodně jde o příjemné čtení, které zaujme každého příznivce tohoto žánru. Osobně se již těším na další díly.

Velice pěkné recenze na: http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenze-brian-ruckley-zrozeni-zimy-d63-/p_scifi.asp?c=A091021_204800_p_scifi_hpe