Básnické dílo

Originální název: Básnické dílo

Vyšehrad - 2007
ISBN: 978-80-7021-896-9

Vyšehrad (2007) 978-80-7021-896-9 776

Poprvé vychází v češtině kompletní básnické dílo Paula Verlaina v překladu Gustava Francla. Překladatel se věnuje po celý život překládání francouzské poezie a překlad Verlainova díla je vskutku významným počinem a stane se obohacením literárního fondu překladových děl. Osobnost Paula Verlaina a jeho díla upoutává čtenáře dlouhá desetiletí a do jedinečného světa poezie a jejího kouzla uvádí stále nové a nové čtenáře. (Založil/a: martinaa)

Introvert
  18. 12. 2015, 20:00
Souborné básnické dílo velkého francouzského básníka. Těžko k němu psát jakýkoli komentář; to se musí prožít, procítit, nechat svoji duši provést všemi emocemi, které v jeho básních jsou...
A jak jsem již psala u knihy ,,Verlaine" - opakuji, že bez znalosti životaběhu Paula Verlaina není možné opravdově jeho dílo pochopit.
Franklyn
  18. 3. 2016, 17:21
Vynikající souborné dílo vynikajícího básníka. Co více bych měl napsat? K této knize se rád vracím a jistě i nadále budu.