Černá sága

Černá sága

Práce - 1982

Práce (1982)

Romantický dobrodružný příběh bílého námořníka a jeho černého přítele se odehrává v 16. století v Africe.
Námořník, původem český exulant, a jeho přítel - potomek královské rodiny, se seznámí na otrokářské lodi. Spolu se jim podaří uprchnout a na cestě Afrikou zažijí řadu dramatických dobrodružství, ale i utrpení a historických dobových zvratů. V druhé rovině se odvíjí příběh současného českého historika, jenž v rodinných památkách objevil rukopis, kde jeho předek popisuje dávné události. Po uveřejnění se přihlásí brazilský kolega, který tentýž příběh zná z vyprávění a vlastní další rodinné památky a tak se kruh uzavírá a potomci tehdejších přátel se setkávají. (Založil/a: Soul)

Rames
  30. 11. 2015, 10:53
Pěkný příběh plný dobrodružství, jen jsem měla pocit že toho pobíhání po černém kontinentu bylo trochu moc, ve snaze obsáhnout co nejvíce důležitých momentů té doby autorka proháněla své hrdiny od čerta k ďáblu . Ale právě pohled do historie byl na knize zajímavý, Afrika byla vnímána jen jako zásobárna otroků ale tady nám Ludmila Vaňková nabízí pohled na hrdou a civilizovanou zemi.
Tak nízké hodnocení jen pro ty vsuvky ze" současnosti" které byly pro mě rušivé.
elenče
  21. 1. 2012, 17:43
Nádherný zážitek z doby dospívání, dobře připravený mix dobrodružství, tajemství a hlavně skvělý příběh.