Sedmička

Leprez - 1993
ISBN: 27-032-76

Leprez (1993) 27-032-76 349
Olympia (1976)

Nejhorší, co se mohlo přihodit čipernému klukovi, byl úraz, který ho vyřadil z kolektivu stejně starých neposedů. To neštěstí se stalo Pajdovi, hrdinovi tohoto románu. Pajda se náhle ocitá se svou vadou sám, připadá si zbytečný. Zbývá mu pouhé snění a dobrodružství, které se odehrává v jeho fantazii. Jednoho dne však v jeho životě nastává obrat. Náhoda ho zavede do party vodáků, kde zjišťuje, že mu jeho tělesná vada nebrání plavat ani pádlovat. S pomocí nových kamarádů se tak zbavuje pocitu méněcennosti. Už si nemusí svá dobrodružství jen vymýšlet. Pajda s vodní Sedmičkou prožívá nezapomenutelné chvíle a získává spolehlivé přátelství na celý život.
Sedmička vyšla poprvé v nakladatelství Olympia roku 1976. V té době inspirovala mnoho oddílů. Miloš Zapletal napsal tuto knihu na základě vlastních zkušeností, sám totiž nějaký čas pardubickou Sedmičku vedl. Autor slovy Pajdy píše: "Sedmičku jsem si nevymyslel, ta skutečně byla. A je dodnes. Všechno, o čem se tu dočítáte, se opravdu stalo. Jen některé příhody jsem si malinko upravil, přesunul v čase nebo prostoru." (Založil/a: Huckleberry Finn)